Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 maja 2020, 09:19

autor: Aquma

Elon Musk dostaje gigantyczną wypłatę, Tesla ma świetną passę

Miliarder Elon Musk zarobi 770 milionów dolarów dzięki wypełnieniu jednego z warunków jego kontraktu z firmą Tesla. Wynalazca nie otrzymuje od tego koncernu normalnego wynagrodzenia.

Elon Musk dostaje gigantyczną wypłatę, Tesla ma świetną passę - ilustracja #1
Elon Musk zarabia na Tesli.

W SKRÓCIE:

  1. Tesla wygenerowała ponad 20 mld dolarów rocznego przychodu;
  2. dzięki temu prezes koncernu – Elon Musk – wywiązał się z jednego z warunków swojego kontraktu i będzie mógł kupić 1,69 mln akcji Tesli po preferencyjnej cenie;
  3. miliarder zarobi na tym około 770 mln dolarów.

Firma Tesla pobiła kolejny finansowy rekord – przez ostatnie cztery kwartały wygenerowała ponad 20 mld dolarów przychodu. Tym samym prezes koncernu – Elon Musk – odblokował jedną z dwunastu możliwych opcji na akcje, które zostały zawarte w jego kontrakcie. Miliarder może kupić 1,69 mln akcji po promocyjnej cenie 350,02 dolara, co przy obecnym kursie oznacza, że zarobi na czysto około 770 mln dolarów. Informacja pojawiła się w dokumencie dotyczącym spotkania udziałowców, które zostało zaplanowane na 7 lipca.

Łącznie, realizując kolejne cele założone w swojej umowie, Elon Musk będzie mógł wykupić 20,3 mln akcji Tesli – potencjalnie zarobi na tym dziesiątki miliardów dolarów. Warto w tym miejscu odnotować, że ekscentryczny wynalazca nie pobiera w omawianym koncernie pensji – całość jego wynagrodzenia jest uzależniona od wyników finansowych firmy.

Obecnie majątek Elona Muska jest wyceniany na około 40 mld dolarów. Co ciekawe, miliarder przyznał kiedyś, że inwestuje większość posiadanych pieniędzy we własne firmy (przypominamy, że poza Teslą zajmuje się także produkującym rakiety kosmiczne koncernem SpaceX) i w praktyce nie dysponuje zbyt dużą ilością gotówki.

Elon Musk dostaje gigantyczną wypłatę, Tesla ma świetną passę - ilustracja #2
Czasem nie wszystko idzie po myśli Elona Muska.

Elon Musk będzie mógł kupić kolejną transzę akcji Tesli, gdy wartość koncernu wzrośnie do 150 mld dolarów (średnia z sześciu miesięcy), a roczne przychody osiągną poziom 35 mld.

  1. Tesla – strona oficjalna