Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 czerwca 2022, 18:10

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Elon Musk chce zwolnić 10% pracowników, bo ma złe przeczucia

Miliarder Elon Musk zamierza zwolnić 10 procent pracowników Tesli i wstrzymać rekrutację we wszystkich oddziałach firmy na całym świecie.

Źródło: Pixabay/ @ElasticComputeFarm

Gdy tylko w mediach pojawiają się jakiekolwiek informacje na temat Elona Muska, można z góry założyć, że wywołają one trzęsienie ziemi. Tak też dzieje się i tym razem, bowiem, według informacji agencji Reuters, najbogatszy człowiek globu rozesłał do wszystkich menadżerów Tesli maila, w którym powiadomił o konieczności zwolnienia 10 procent załogi. Ponadto przedsiębiorca nakazał wstrzymać procesy rekrutacji nowych pracowników, ponieważ ma on „superzłe przeczucia”.

10 tys. osób do zwolnienia

W związku z tym, że zatrudnienie w Tesli i spółkach zależnych wynosi około 100 tys. osób, to na bruk zostanie wyrzucony co dziesiąty pracownik.

Co ciekawe, owa wiadomość pojawiła się w skrzynkach mailowych zaraz po tym jak miliarder zagroził swoim pracownikom, że odmowa pracy stacjonarnej będzie traktowana jako wypowiedzenie umowy firmie. Według Jasona Stomela, założyciela agencji Cadre, informacja Muska może być próbą skłonienia ludzi do odejścia bowiem wie on, że istnieje odsetek osób, które po prostu nie wrócą do biur. Byłoby to dobre dla kondycji finansowej Tesli, ponieważ konsorcjum nie musiałoby wypłacać odpraw.

Uzdrawiająca recesja

Najprawdopodobniej tym „superzłym przeczuciem” o jakim wspomniał w firmowej wiadomości Elon Musk, jest wizja rychłej recesji. Kilka dni temu bowiem miliarder został zapytany na Twitterze o to czy gospodarkę Stanów Zjednoczonych czeka regres, na co odpowiedział, twierdząco. Dodał on również, że muszą wydarzyć się bankructwa by sytuacja wróciła do normy.

Mimo, że Tesla nie odniosła się w żaden sposób do informacji agencji Reuters, przypuszczać można, iż Elon Musk nakazując zwolnić tak dużą liczbę osób, działa wyprzedzająco wobec ewentualnej groźby spowolnienia gospodarczego.

Elon Musk chce zwolnić 10% pracowników bo ma złe przeczucia - ilustracja #1
Źródło: Twitter/ @elonmusk

Wszystko ma swoje konsekwencje

Warto nadmienić fakt, że problemy Tesli to nie tylko skutek zawirowań na globalnym rynku, czy kłopoty z dostawami podzespołów elektronicznych, ale także działań samego Muska. Akcje firmy spadły bowiem o 22 proc. po tym, jak twórca koncernu rozpoczął proces przejmowania Twittera, którego nie jest w stanie ostatecznie domknąć.

Elon Musk chce zwolnić 10% pracowników bo ma złe przeczucia - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.