Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 sierpnia 2020, 15:58

autor: Froozyy

DualShock 4 nie zadziała z grami na PS5. Lista kompatybilnych urządzeń

Dzisiaj Sony przedstawiło listę urządzeń przeznaczonych oryginalnie na PS4, które otrzymają również wsparcie na konsoli nowej generacji - PlayStation 5. Co ciekawe, z pada DualShock 4 nie skorzystamy, grając w gry dedykowane wyłącznie PS5.

DualShock 4 nie zadziała z grami na PS5. Lista kompatybilnych urządzeń - ilustracja #1
Jakie akcesoria z PS4 obsłuży PS5?

Firma Sony przedstawiła dziś szczegóły dotyczące akcesoriów dedykowanych PlayStation 4, które obsłuży również konsola nadchodzącej generacji – PS5. Jak wynika z udostępnionej wiadomości, posiadacze nowego urządzenia będą mogli swobodnie korzystać m.in. z oficjalnych kierownic oraz kontrolerów, takich jak arcade stick, PS Move czy też Aim Controller, które oryginalnie tworzone były z myślą o PS4.

Bez przeszkód użyjemy również headsetów Sony (Platinum Wireless Headsets i Gold Wireless Headsets) oraz słuchawek od zewnętrznych producentów (te muszą jednak korzystać z USB lub audio jacka). Warto także wiedzieć, że pad DualShock 4 nie zadziała z grami przeznaczonymi wyłącznie na konsolę PlayStation 5, aczkolwiek produkcje ze wsteczną kompatybilnością mają na to pozwolić.

Przypomnijmy, że w ramach prezentacji The Future of Gaming, podczas której mieliśmy okazję zobaczyć po raz pierwszy PlayStation 5, firma Sony zaprezentowała także oficjalne akcesoria. Tak więc posiadacze konsoli będą mogli zakupić dodatkowo m.in. stację ładującą do pada DualSense, bezprzewodowe słuchawki Pulse3D czy też kamerę HD wymaganą głównie do zabawy z PlayStation VR (co ciekawe, ta dedykowana PS4 zadziała również na konsoli nowej generacji, ale będzie potrzebować specjalnego adaptera, który można będzie uzyskać za darmo).

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach