Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 sierpnia 2020, 14:55

autor: AlexB

DualSense - pad do PS5 z wyraźnie mocniejszą baterią od DualShocka

W sieci pojawiło się nowe zdjęcie kontrolera DualSense do PlayStation 5. Możemy na nim zobaczyć, że pojemność baterii pada wynosi 1560 mAh. Dla porównania DualShock 4 oferuje około 1000 mAh.

DualSense - pad do PS5 z wyraźnie mocniejszą baterią od DualShocka - ilustracja #1
Jak będzie sprawował się DualSense podczas zabawy?

Choć do premiery konsoli PlayStation 5 zostało jeszcze trochę czasu, pierwsze osoby miały już okazję sprawdzić osobiście, jak sprawuje się jej pad – DualSense. Niektórzy nie omieszkali podzielić się jego zdjęciami w sieci. Jedną z takich osób jest użytkownik Twittera ukrywający się pod pseudonimem Galaxy666. Na opublikowanych przez niego fotografiach widać, że pojemność baterii najnowszego pada firmy Sony wynosi 1560 mAh. Dla porównania, w przypadku DualShocka 4 do konsoli PlayStation 4 liczba ta wynosi około 1000 mAh (via Push Square i ResetEra).

Istnieje zatem szansa, że doniesienia z ubiegłego tygodnia, według których DualSense ma działać na baterii od 3 do 4 godzin dłużej niż DualShock 4, są prawdziwe. Trzeba jednak pamiętać, że kontroler do PlayStation 5 będzie bardziej zaawansowany technicznie od swojego poprzednika (wibracje pozwolą na przykład poczuć krople deszczu), co w konsekwencji zapewne będzie wymagało więcej energii. Niewykluczone zatem, że liczba z plotki jest nieco przeszacowana. Jak jednak wygląda rzeczywistość? O tym przekonamy się dopiero po premierze konsoli.

  1. Oficjalna strona firmy Sony
  2. Oficjalna strona PlayStation 5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach