Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 12 sierpnia 2020, 14:58

autor: Karol Laska

To koniec 20th Century Fox. Disney zmienia nazwę

Koncern Walt Disney Company od jakiegoś czasu jest w posiadaniu 21st Century Fox. Nadszedł czas, w którym nazwa tegoż przedsiębiorstwa medialnego ulega zmianie.

To koniec 20th Century Fox. Disney zmienia nazwę - ilustracja #1
Dokładnie przypatrzcie się temu napisowi, bowiem nie zobaczycie go więcej w kinie.

Disney od dawna konsekwentnie dąży do całkowitej dominacji przemysłu rozrywkowego, a już szczególnie na płaszczyźnie filmowo-telewizyjnej. Przez wiele lat próbowano przejąć całe dziedzictwo Foxa, aż w 2019 roku się to w końcu udało, gdy na stole pojawiło się około 71 miliardów dolarów. Dzięki temu ruchowi The Walt Disney Company zyskało masę praw i marek. Przykładowo, w filmach MCU będzie można zobaczyć X-Menów.

W styczniu 2020 roku studio Myszki Miki poszło o krok dalej i zapowiedziało gruntowne przemianowanie 21st Century Fox. Chodzi oczywiście o eliminację cząstki „Fox”, która nie jest już dłużej aktualna. Kilka miesięcy zajął ten złożony proces prawny usunięcia wybranego członu z nazwy i na dziś można powiedzieć, 20th Century Fox nie istnieje w formie, którą dotychczas znaliśmy. Zmianie uległa nie tylko nazwa wytwórni filmowej, ale i telewizyjnej, czyli 20th Century Fox Television przekształcono w 20th Television. Pamiętacie ten wielki złoty napis występujący przed seansem? Już nigdy nie powróci on do swoich pierwotnych kształtów.

To koniec 20th Century Fox. Disney zmienia nazwę - ilustracja #2
Czy te oczy mogą kłamać?

Ofiarą „rebrandingu” stały się także inne przedsiębiorstwa. ABC Studios oraz ABC Signature Studios połączą się w jedno studio produkcyjne ABC Signature. Ponadto Fox 21 Television Studios stanie się Touchstone Television. Prezes działu telewizyjnego Disneya, Craig Hunegs, pochwalił się tym krokiem milowym firmy:

Nasze nowe nazwy oraz loga marek wyznaczają historyczny moment w historii ABC Signature, 20th Television oraz Touchstone Televison, jednocześnie honorując bogatą przeszłość oraz kreatywną moc The Walt Disney Company.

20th Century Fox powstało 1935 roku w wyniku połączenia sił Twentieth Century Pictures oraz Fox Films. Istniało w takiej formie przez 85 lat aż do teraz. To kolejny krok Disneya w stronę monopolizacji rynku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.