Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 czerwca 2022, 11:50

Doom na klocku LEGO

W ramach aktywności „Will it run DOOM” jeden z konstruktorów uruchomił tę grę na klocku LEGO. No, może nie dosłownie na klocku, ale posłużył on jako wyświetlacz.

Fot. powyżej: James Brown / Twitter

Pasjonat konstrukcji elektronicznych typu DIY, który wcześniej stworzył klocek LEGO z prawdziwym wyświetlaczem, teraz uruchomił na nim Dooma. Oczywiście nie na samym klocku, gdyż jego hardware jest na to zbyt słaby. Autor podpisujący się na Twitterze jako James Brown, wykorzystał go jako monitor, by wyświetlić rozgrywkę.

Doom wyświetlony na klocku LEGO

Mikrokontroler użyty do obsługi miniaturowego wyświetlacza OLED w klocku posiada 16 kB pamięci wewnętrznej. Niektóre sprite’y Dooma zabierają więcej miejsca, więc raczej nie było mowy o zmieszczeniu w klocku całej gry.

Ale jako ekran sprawdza się… trochę dyskusyjnie, ale sam gadżet sprawia dobre wrażenie. Według mnie ciężko dostrzec szczegóły gry, ale może dlatego, że kamera spoglądała zza ramienia ludzika LEGO. Klocek może służyć także jako kontroler. W dwóch guzikach na górze James Brown umieścił sensory pojemnościowe.

Klawiatura z wyświetlaczami

Autor pracuje też nad niezwykłą klawiaturą, w której symbole nie są nadrukowane na klawiszach, a wyświetlane przez niewielkie ekraniki OLED. Toteż jej układ liter można łatwo zmienić, a np. wciśnięcie klawisza Shift wywołuje efekty niespotykane w innych klawiaturach. Może na tym urządzeniu także da się wyświetlić Dooma.

Klocki LEGO na Allegro

Doom na klocku LEGO - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.