Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 lipca 2020, 11:53

autor: Aquma

Domniemana ankieta firmy Nielsen sugeruje, że PS5 będzie tańsze, niż myślicie

Opublikowana na forum Reddit ankieta firmy analitycznej Nielsen sugeruje, że za PlayStation 5 zapłacimy zaledwie 349 funtów (mniej więcej 1730 złotych bez VAT-u), zaś wersja Digital Edition będzie o 90 funtów tańsza.

Domniemana ankieta firmy Nielsen sugeruje, że PS5 będzie tańsze, niż myślicie - ilustracja #1
Ile zapłacimy za PS5?

W SKRÓCIE:

  1. na forum Reddit pojawiła się kolejna plotka na temat ceny PS5 – sugeruje ona, że za konsolę będzie trzeba zapłacić 349 / 259 funtów (wersja normalna / Digital Edition);
  2. to zauważalnie mniej od oczekiwań analityków;
  3. formularz sugeruje, że nie jest to ostateczna kwota, a jedna z rozpatrywanych opcji;
  4. informacja nie jest potwierdzona, a wątek na Reddicie został wykasowany.

Premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, ale nadal nie wiemy, ile będziemy musieli za tę platformę zapłacić. Kwestia ta jest przedmiotem licznych plotek i wygląda na to, że właśnie pojawiła się kolejna. Opublikowana na forum Reddit ankieta firmy analitycznej Nielsen (via Tom’s Guide – post został usunięty) sugeruje, że model z czytnikiem Blu-ray będzie wyceniony na 349 funtów (około 1730 złotych bez VAT-u), zaś wersja Digital Edition będzie o dziewięćdziesiąt funtów tańsza (około 1280 złotych bez VAT-u).

Domniemana ankieta firmy Nielsen sugeruje, że PS5 będzie tańsze, niż myślicie - ilustracja #2
Omawiana ankieta Nielsena na temat ceny PS5.

Są to ceny zauważalnie niższe od spodziewanych – dotychczasowe przecieki najczęściej sugerują, że za pełnoprawny wariant PS5 będziemy musieli zapłacić 499 dolarów (to jakieś 399 funtów albo 1960 złotych bez rodzimego podatku VAT), zaś niektórzy spodziewają się, że konsola może kosztować nawet 599 dol.

Oczywiście należy zaznaczyć, że to jedynie niepotwierdzone plotki, a fakt wykasowania wątku na Reddicie nie napawa zbyt optymistycznie. Co więcej, sama ankieta wskazuje, że nie są to ostateczne kwoty, a jedynie tzw. random pricing. Niemniej, taka cena PS5 z pewnością byłaby dla graczy atrakcyjna, a jej obecność w formularzu sugeruje, że jest to przynajmniej jedna z opcji rozpatrywanych przez Sony. Nie da się wykluczyć, że Japończycy sondują rynek, by sprawdzić, jaka kwota będzie dla graczy zaporowa.

  1. PlayStation 5 – strona oficjalna