Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 lipca 2012, 11:18

autor: sathorn

Dokładna specyfikacja tabletu Wikipad

Wikipad, urządzenie, które mylnie kojarzy się wszystkim z popularną Wikipedią, pojawi się w sklepach jeszcze w tym roku. Co będzie miał w środku "pierwszy tablet dla graczy"?

Wiemy już, co będzie miał w środku Wikipad, tablet dla graczy, zapowiedziany na tegorocznym CES. Urządzenie wbrew mylącej nazwie, nie ma nic wspólnego z popularną Wikipedią. Może się natomiast okazać ciekawym sprzętem dla miłośników elektronicznej rozrywki.

Dokładna specyfikacja tabletu Wikipad - ilustracja #1

Wikipad oferować będzie panoramiczny ekran o standardowej przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1280x800 pikseli. Pierwotnie obraz miał być wyświetlany w technologii 3D, ostatecznie jednak zrezygnowano z tego rozwiązania. Producent obiecuje, że bateria wytrzyma sześć godzin nieprzerwanej zabawy z grami lub osiem godzin oglądania materiału wideo.

Maszynkę napędzać będzie czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 T30, taktowany częstotliwością 1,4 GHz - ten sam, który obecnie montuje się np. w Asus Eee Pad Transformer Prime. Wikipad dostanie także 1GB pamięci RAM w technologii DDR2 i przynajmniej 16GB pamięci Flash, która przechowa nasze ulubione gry, muzykę, filmy, zdjęcia i aplikacje. W urządzeniu zamontowano także dwie kamery (osiem megapikseli z tyłu i dwa megapiksele z przodu). Wikipad pracować będzie pod kontrolą systemu Android z numerkiem 4.1, czyli Jelly Bean.

Najciekawiej oczywiście prezentuje się główne danie, czyli przystawka, ułatwiające sterowanie w grach. Po jej podłączeniu do naszej dyspozycji oddane zostają niemal wszystkie dobrodziejstwa współczesnych padów: dwie gałki analogowe, krzyżak, cztery przyciski, triggery. Przystawka dostępna będzie w zestawie z tabletem.

Data premiery urządzenia pozostaje nieznana. Producent zapewnia jednak, że Wikipad pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.