Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 5 grudnia 2018, 15:49

autor: Frozen

Do zhakowania PlayStation Classic wystarczy klawiatura

Odnaleziono słaby punkt w zabezpieczeniach PlayStation Classic – jest nim port USB. Po podłączeniu do niego klawiatury i naciśnięciu klawisza Escape, minikonsola od Sony zyskuje zupełnie nowe funkcje.

Menu PlayStation Classic, które w teorii miało być ukryte przed graczami. - Do zhakowania PlayStation Classic wystarczy klawiatura - wiadomość - 2018-12-05
Menu PlayStation Classic, które w teorii miało być ukryte przed graczami.

Ta chwila musiała nadejść. Od kiedy tylko stało się jasne, że minikonsola PlayStation Classic do uruchamiania gier z „szaraka” wykorzystuje otwarte oprogramowanie w postaci emulatora PCSX ReARMed, wiadomo było, że prędzej czy później komuś uda się dostać w „zakazane” rejony konsoli (w tym przypadku, tym kimś okazała się być ekipa z kanału RETRO GAMING ARTS na YouTube). Nikt jednak nie spodziewał się tego, że będzie to takie proste. Aby uruchomić menu emulatora należy podłączyć klawiaturę pod port USB i nacisnąć klawisz Escape. Ważna uwaga: metoda nie działa z niektórymi modelami klawiatur. Warto o tym wiedzieć przed udaniem się do sklepu w celu nabycia nowego akcesorium do swojej minikonsoli.

Nowe menu otwiera dostęp do takich funkcji jak: możliwość tworzenia więcej niż jednego zapisu gry, włączenie przeplotu, zmiana systemu z PAL na NTSC itp. Niektóre opcje (jak np. ładowanie obrazu płyty CD do pamięci systemu) nie przynoszą na chwilę obecną żadnych efektów.

PlayStation Classic nie ma lekko: jednym nie pasuje jakość emulacji, innym dobór tytułów i brak możliwości dokupienia nowych, a jeszcze inni skarżą się na to, że część gier w kolekcji to europejskie wersje PAL (a co za tym idzie: są nieco wolniejsze od swoich odpowiedników w systemie NTSC, bo działają w 50 Hz zamiast w 60 Hz). Odkryte właśnie menu i perspektywy, jakie ze sobą niesie dają nadzieję malkontentom, że chociaż część z tych problemów uda się naprawić. Pamiętajmy jednak, że menu nie zostało ukryte przed graczami bez powodu (a możliwość, że piraci dobiorą się do funkcji ładowania obrazu płyt to tylko jeden z nich). Istnieje ryzyko, że niektóre konfiguracje ustawień mogą spowodować trwałe uszkodzenie konsoli. Wszelkie eksperymenty robicie na własną odpowiedzialność.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.