Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lutego 2020, 10:44

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 - Nvidia teasuje specjalną wersję GeForce RTX

Konwersacja na Twitterze pomiędzy studiem CD Projekt RED i firmą Nvidia sugeruje, że „zieloni” mogą wypuścić na rynek kolekcjonerski model karty graficznej powiązany z Cyberpunkiem 2077. Najbardziej prawdopodobny zdaje się być… GeForce RTX 2077.

Cyberpunkowa karta graficzna od Nvidii? Czemu nie! - Cyberpunk 2077 - Nvidia teasuje specjalną wersję GeForce RTX - wiadomość - 2020-02-17
Cyberpunkowa karta graficzna od Nvidii? Czemu nie!

W SKRÓCIE:

  1. Nvidia stworzy kolekcjonerską kartę graficzną z motywem z Cyberpunka 2077;
  2. najbardziej prawdopodobny zdaje się być model GeForce RTX 2070 Super.

Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 – wyczekiwana gra RPG akcji od rodzimego studia CD Projekt RED – otrzyma własny, kolekcjonerski wariant jednej z kart graficznych firmy Nvidia. Sugeruje to wymiana zdań, do której doszło na Twitterze pomiędzy przedstawicielami obydwu wspomnianych podmiotów.

Tweety nie wspominają o tym, który układ GeForce RTX doczeka się takiego specjalnego wydania, ale najbardziej prawdopodobny zdaje się być GeForce RTX 2070 Super – głównie z uwagi na oczywistą synergię pomiędzy nazwą produktu a tytułem gry. To potężne GPU, które pozwoli bez problemu zagrać we wszystkie produkcje dostępne obecnie na rynku (i – miejmy nadzieję – także te, które dopiero pojawią się w tym roku, w tym Cyberpunka 2077).

Warto odnotować, że karta graficzna Nvidii nie jest jedynym produktem kolekcjonerskim powiązanym z grą CD Projekt RED, który pojawił się ostatnio w sieci. Jeden z afrykańskich sklepów internetowych rozpoczął niedawno sprzedaż kolekcjonerskiej wersji pada do Xboksa One. Karta produktu została usunięta niedługo później, ale biorąc pod uwagę dobre relacje pomiędzy CDPR i Microsoftem (Redzi kilkukrotnie gościli na konferencjach MS na E3), powstanie tego typu urządzenia wydaje być prawdopodobne.

Xbox One otrzyma pada z motywem z Cyberpunka 2077?
Xbox One otrzyma pada z motywem z Cyberpunka 2077?
  1. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna
  2. Nvidia – strona oficjalna
  3. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
  4. Cyberpunk 2077 na chłodno – analiza nadchodzącej gry CDPR