Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 13 listopada 2019, 11:51

autor: Aquma

Bug w aplikacji Facebooka uruchamiał kamerę bez wiedzy użytkownika

W jednej z ostatnich wersji aplikacji Facebooka dla systemu iOS znalazł się bug, który w niektórych sytuacjach skutkował samoczynnym uruchomieniem kamery. Nie ma dowodów na to, by program coś nagrywał lub robił zdjęcia. Błąd został naprawiony we wczorajszej aktualizacji.

Niepokojący błąd w aplikacji Facebooka. - Bug w aplikacji Facebooka uruchamiał kamerę bez wiedzy użytkownika - wiadomość - 2019-11-13
Niepokojący błąd w aplikacji Facebooka.

W niedawnej wersji aplikacji Facebooka dedykowanej urządzeniom działających w oparciu o system iOS znalazł się niepokojący błąd, który skutkował samoczynnym włączaniem się kamery smartfona w czasie przeglądania tzw. „ściany”. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się w sieci 2 listopada, w poście użytkownika NEO QA na Twitterze. Wpis zawiera też krótki film, który obrazuje działanie problematycznego buga.

Guy Rosen z Facebooka potwierdził, że mamy do czynienia z błędem, o którym od razu zostali poinformowani programiści koncernu. W pełnym oświadczeniu wysłanym do prasy firma poinformowała, że nie ma żadnych dowodów na to, że istnienie buga skutkowało nagraniem lub wysłaniem gdzieś jakichkolwiek materiałów.

Niedawno odkryliśmy, że wersja 244 aplikacji Facebook na iOS nieprawidłowo uruchomiała się w trybie poziomym. Naprawiając ten problem w zeszłym tygodniu w wersji 246 (udostępnionej 8 listopada), nieumyślnie wprowadziliśmy błąd, który spowodował, że aplikacja częściowo przenosiła się na ekran aparatu przylegający do News Feeda, gdy użytkownicy dotykali ikony zdjęcia. Nie mamy żadnych dowodów na to, by zdjęcia lub filmy były gdzieś uploadowane z powodu tego błędu. Dziś przesyłamy poprawkę do Apple - czytamy w komunikacie.

Łatka usuwająca problem faktycznie została wczoraj udostępniona na platformie App Store (obecna wersja to 247). Jeśli jeszcze jej nie ściągnęliście, zalecamy zrobić to niezwłocznie.

  1. Facebook - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.