Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 czerwca 2021, 14:30

autor: Qskan

Powstało jacuzzi ogrzewane koparkami bitcoin. Elon Musk lubi to

Ostatnio na Twitterze sporą popularnością cieszy się nagranie jacuzzi ogrzewanego za pomocą ciepła koparek BTC. Wideo zyskało rozgłos dzięki przychylnemu komentarzowi Elona Muska.

W SKRÓCIE:
  1. Ostatnio dużą popularność na Twitterze zdobył film z jacuzzi ogrzewanym ciepłem wytwarzanym przez koparki bitcoina.
  2. Jest to jeden z przykładów, w jaki sposób można odzyskać część energii marnowanej na proces wydobywania kryptowalut. Rozwiązanie to spotkało się z aprobatą Elona Muska, którego komentarz spopularyzował nagranie.

Kopanie kryptowalut to proces wytwarzający dużo energii, a co za tym idzie również ciepła. Jesse Peltan, posiadacz takiego urządzenia górniczego, postanowił zrobić z tego pożytek, używając swojej koparki bitcoina do ogrzewania wody w jacuzzi, które nazwał SPA-256 HotTub. Swoim wynalazkiem pochwalił się na Twitterze blisko rok temu, ale wideo zdobyło popularność niedawno, po tym jak podesłano je Elonowi Muskowi, a ten skomentował je wymownym: „nice”. Komentarz szefa Tesli i SpaceX wystarczył, by o jacuzzi ogrzewanym dzięki kryptowalutom zrobiło się głośno. Ciekawym jest to, że wideo zostało znalezione dzień po tym, jak Musk zasugerował na Twitterze, że w podobnym celu powinno być wykorzystywane wydobywanie Dogecoina.

Dodatkowo wanna zsynchronizowana jest z asystentem Amazon Alexa, więc może być kontrolowana przy pomocy komend głosowych. Piękne rozwiązanie, które do niedawna wydawałoby nam się zbyt futurystyczne, jednak jak się okazuje, przyszłość jest już dziś.

Zwłaszcza jeżeli pomyślimy o tym, co można by zrobić, gdyby koparki kryptowalut wykorzystywać nie tylko do ogrzewania wody, ale całych budynków, a wytworzoną energię spożytkować w bardziej przydatny sposób. Byłoby to wskazane, biorąc pod uwagę negatywny wpływ górnictwa BTC na środowisko - proces kopania kryptowalut zużywa ogromne ilości energii i dobrze by było gdyby jakąś jej część można było odzyskać. Temat skutków ubocznych wydobycia był poruszany na posiedzeniu Rady Górnictwa Bitcoinów, na którym pojawił się również Elon Musk.

Powstało jacuzzi ogrzewane koparkami bitcoin. Elon Musk lubi to - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.