Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 lipca 2021, 19:31

autor: Eklerek

Awaria DNS. PlayStation Network nie działa, Steam również ma problemy

Po południu użytkownicy wielu popularnych serwisów mogą mieć problemy z dostępem do gier i usług. Jak podaje Downdetector, nie działa między innymi Steam, Epic Games Store, PlayStation Network i TikTok. Winne globalne problemy z Internetem.

Aktualizacja: Po godzinie 19:00 czasu polskiego firma Akamai poinformowała, że problem został rozwiązany. Większość serwisów i platform powinna już działać stabilnie.

Od około 17:30 czasu polskiego pojawiają się zgłoszenia o problemach z dostępem do licznych dużych platform z grami oraz mediów społecznościowych. Według serwisu Downdetector sytuacja dotyczy między innymi Steama, Epic Games Store, PlayStation Network i TikToka, jak również serwerów EA, Cloudflare czy Allegro.

Utrudniony dostęp do popularnych usług wynika z awarii Akamai, jednej z największych sieci dostarczania treści na świecie. „Jesteśmy świadomi pojawiającego się problemu z usługą Edge DNS" - poinformowała firma w notce, którą zamieściła na swojej stronie.

Awaria DNS. PlayStation Network nie działa, Steam również ma problemy - ilustracja #1
Problemy odnotowało wiele znanych platform i serwisów. Źródło: Downdetector.

Choć sytuacja po godzinie 19:00 zaczęła się powoli stabilizować, użytkownicy nadal mogą odczuwać wolniejsze działanie wybranych serwisów. Niektóre firmy skomentowały sytuację na swoich kontach w serwisie Twitter:

Awaria DNS. PlayStation Network nie działa, Steam również ma problemy - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.