Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2021, 19:22

autor: Adrian Werner

GRID Legends - nowa odsłona wyścigowego cyklu zapowiedziana na EA Play Live 2021

Jednym z najciekawszych wydarzeń EA Play Live 2021 okazała się zapowiedź GRID: Legends, czyli nowej odsłony wyścigowego cyklu studia Codemasters.

GRID: LEGENDS W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Codemasters
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Platformy: PC, XONE, PS4, XSX, PS5
  • Data premiery: 2022 r.

Podczas EA Play Live 2021 zapowiedziano GRID: Legends, czyli nową odsłonę popularnej serii wyścigowej. Za projekt tradycyjnie odpowiada studio Codemasters, które zostało wykupione przez firmę Electronic Arts w lutym tego roku.

GRID: Legends zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Niestety na grę jeszcze sporo poczekamy, gdyż premiera zaplanowana została dopiero na przyszły rok.

W grze będziemy szaleli zarówno na torach wyścigowych, jak i po ulicach miast. Wśród nowych lokacji pojawią się Londyn i Moskwa.

GRID: Legends zaoferuje rozbudowany tryb fabularny, w którym historia stylizowana będzie na film dokumentalny, opisujący sezon zespołu Ravenwest Motorsport. W trakcie zabawy poznamy zawodników z mocno zarysowanymi osobowościami i będziemy świadkami wielu konfliktów wewnątrz teamu.

W GRID: Legends znajdziemy ponad 130 tras, bazujących zarówno na rzeczywistych torach (np. Indianapolis czy Brands Hatch), jak i klasycznych mapach z wcześniejszych odsłon serii (w tym tych zlokalizowanych w San Francisco oraz Paryżu). Do dyspozycji graczy oddana zostanie ponad setka maszyn oraz rozbudowany system ich ulepszania.

Poza kampanią nie zabraknie także samodzielnych wyścigów i rywalizacji sieciowej. Pojawi się również tryb race creator, pozwalający graczom swobodnie wybierać trasy i samochody ze wszystkich klas. Ponadto powróci wreszcie tryb driftu, o co fani serii prosili od dawna.

  1. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej