Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 sierpnia 2019, 17:00

autor: XxX

Apple wkrótce pokaże iPhone 11 i iPhone Pro? Wyciekły wieści o konferencji

Zbliża się wrześniowa konferencja Apple, na której firma zaprezentuje swoje nowości sprzętowe. Agencji prasowej Bloomberg udało się dotrzeć do kilku ciekawych informacji dotyczących nowych iPhone’ów Pro, iPadów i nowego MacBooka Pro.

Wyciekły dane dotyczące nadchodzących urządzeń od Apple. - Apple wkrótce pokaże iPhone 11 i iPhone Pro? Wyciekły wieści o konferencji - wiadomość - 2019-08-23
Wyciekły dane dotyczące nadchodzących urządzeń od Apple.

Agencja prasowa Bloomberg dotarła do kilku ciekawych informacji dotyczących wrześniowej konferencji sprzętowej Apple. Według doniesień producent planuje pokazać na niej kilka nowości, wśród których znajdą się m.in. iPhone Pro, nowe iPady, Apple Watch oraz MacBook Pro.

Apple iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 R

Niech nie zwiedzie was niespotykana dotąd nazwa. Linia Pro ma stanowić kontynuację zeszłorocznych modeli XS, XS Max. Wśród najważniejszych cech warto wspomnieć o aparatach.

Nowe telefony z serii Pro mają być wyposażone w trzeci, szerokokątny obiektyw, który będzie znajdował się z tyłu urządzenia. Według zapowiedzi kamera ma również radzić sobie znacznie lepiej w warunkach słabego oświetlenia.

Usprawniony powinien zostać też system rejestrowania obrazu. Użytkownicy dostaną do swojej dyspozycji narzędzia umożliwiające obróbkę materiału „na żywo”, a więc jeszcze w trakcie kręcenia filmu. W nowych iPhone’ach prawdopodobnie będzie można m.in. nałożyć efekty, poprawić kolory, a także zmienić oraz przyciąć kadr.

Na konferencji zostanie zaprezentowany m.in. nowy iPhone Pro. - Apple wkrótce pokaże iPhone 11 i iPhone Pro? Wyciekły wieści o konferencji - wiadomość - 2019-08-23
Na konferencji zostanie zaprezentowany m.in. nowy iPhone Pro.

Według doniesień telefon otrzyma też funkcję bezprzewodowego ładowania urządzeń zewnętrznych – dokładnie taką samą, jaką możemy spotkać w niektórych modelach od Samsunga czy Huawei. Dzięki temu użytkownicy będą w stanie naładować bezprzewodowo na przykład swoje słuchawki, inny telefon, czy zegarek. Ulepszony ma zostać również system rozpoznawania twarzy Face ID, poprzez dodanie szerokokątnego sensora.

Z zewnątrz w telefonach nie powinno zmienić się wiele – przynajmniej z przodu. Tył odznaczał się będzie dodatkowymi aparatami, ułożonymi w charakterystyczny sposób. Dodatkowo Apple wydłuży czas, jaki telefon będzie mógł przebywać pod wodą, oraz sprawi, że będzie nieco bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. W urządzeniach prawdopodobnie zabraknie technologii 3D Touch. Zamiast tego użytkownicy otrzymają Haptic Touch, jak miało to miejsce w zeszłorocznym modelu XR.

Skoro już jesteśmy przy XR, warto wspomnieć coś o modelu 11R. Uboższy następca modelu XR ma otrzymać dodatkowy aparat wyposażony w optyczny zoom.

Nie powinniśmy oczekiwać wielkich zmian w kwestii wyglądu urządzeń. - Apple wkrótce pokaże iPhone 11 i iPhone Pro? Wyciekły wieści o konferencji - wiadomość - 2019-08-23
Nie powinniśmy oczekiwać wielkich zmian w kwestii wyglądu urządzeń.

Zdaniem agencji Bloomberg wszystkie telefony dostaną wydajny układ A13, który został zaprojektowany z myślą o rozszerzonej rzeczywistości. Podobno Apple w nadchodzących modelach chce nieco bardziej skupić się na tym aspekcie.

Apple iPad

Pierwszy raz od 2010 roku powiększony zostanie ekran iPada i dotyczy to jego najtańszej wersji. Jego przekątna wzrośnie z 9,7-cala do 10,2 cala. Tańsza wersja iPada nie zostanie jednak wyraźnie ulepszona, a jedynie nieco odświeżona.

Większych zmian można spodziewać się w przypadku iPadów Pro. Na chwilę obecną wiadomo, że zostaną znacznie usprawnione i otrzymają nowe procesory. Oprócz tego czekają je podobne zmiany, jak miało to miejsce w przypadku iPhone’ów Pro.

Apple zamierza powiększyć ekran MacBooka Pro z 15 do 16 cali. - Apple wkrótce pokaże iPhone 11 i iPhone Pro? Wyciekły wieści o konferencji - wiadomość - 2019-08-23
Apple zamierza powiększyć ekran MacBooka Pro z 15 do 16 cali.

Apple MacBook

Firma planuje wypuścić dużego, bo aż 16-calowego MacBooka Pro. Według doniesień rozmiar komputera nie zmieni się diametralnie w porównaniu z 15-calowymi modelami. Apple zmniejszy nieco ramki ekranu, dzięki czemu uda się zaoszczędzić sporo miejsca. Nowy MacBook Pro przeznaczony ma być do użytku profesjonalnego, podobnie jak zaprezentowany ostatnio monitor XDR Pro Display.