Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 maja 2020, 11:41

autor: Marcin "Kuszu" Kusz

Apple planuje wprowadzenie do sprzedaży tańszego iPada

Budżetowe iPady mogą trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Przynajmniej tak twierdzi analityk branżowy, którego przewidywania bardzo często się sprawdzają. Apple ma w planach zaprezentowanie dwóch urządzeń tego typu.

Apple planuje wprowadzenie do sprzedaży tańszego iPada - ilustracja #1
Budżetowe iPady mogą zadebiutować w ciągu najbliższych miesięcy.
  1. pierwsze bardziej przystępne cenowo iPady mogą trafić do sprzedaży jeszcze w 2020 roku;
  2. warianty z mniejszym ekranem zadebiutują na początku 2021 roku.

O tanich iPadach mówi się już od jakiegoś czasu. Chociaż Apple nie potwierdziło doniesień o tym, jakoby pracowało nad budżetowymi wersjami swoich tabletów, znany analityk branżowy Ming-Chi Kuo przekazał właśnie opinii publicznej, że firma z Cupertino swoje pierwsze urządzenie tego typu w przystępnej cenie wprowadzi na rynek jeszcze w tym roku. Mowa tu o tanim iPadzie z ekranem 10,8 cala, który do sprzedaży trafi w listopadzie lub grudniu 2020 roku.

Takie rewelacje zostały przekazane w notce dla inwestorów opublikowanej na łamach CNBC. Ponadto Ming-Chi Kuo powiedział, że w pierwszym kwartale 2021 roku zadebiutuje bardziej kompaktowa wersja budżetowego iPada, charakteryzująca się ekranem o przekątnej od 8,5 do 9 cali. Warto zauważyć, że Apple nie decyduje się zbyt często na rozszerzanie swojej oferty o tanie urządzenia, jednak producent idąc za popularnością iPhone’a SE ma podjąć podobno decyzję w kontekście tabletów. Można więc przewidywać, że zapowiedziane przez Kuo urządzenia wyposażone zostaną w najnowsze układy Apple, jak ma to miejsce w przypadku iPhone’a SE. W 2022 roku na rynek wprowadzone mogą zostać natomiast okulary AR (rozszerzona rzeczywistość).

Chociaż zapewne wiele osób wyczekuje kolejnych informacji odnośnie tanich iPadów, musimy nieco ostudzić ich zapał. Informacje przekazywane przez analityka Ming-Chi Kuo w większości przypadków się sprawdzają, jednak nadal należy postrzegać budżetowe iPady przez pryzmat plotek i doniesień. Apple nie potwierdziło jeszcze w żaden sposób tych przecieków.

  1. Strona główna Apple