Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 lipca 2019, 10:39

autor: Aquma

Android – Google wprowadzi nowe emoji

Firma Google poinformowała, że w najnowszej wersji jej systemu operacyjnego – tzw. Androidzie Q – pojawi się kilkadziesiąt nowych emoji. Pośród obrazków znajdą się także takie, które umożliwią lepszą reprezentację mniejszości, na przykład osób niepełnosprawnych.

Android Q z nowymi emoji. - Android – Google wprowadzi nowe emoji - wiadomość - 2019-07-19
Android Q z nowymi emoji.

Firma Google poinformowała w specjalnej notce blogowej, że system Android – w wersji Q – otrzyma 65 nowych emoji. Nowości zapewne spodobają się osobom, które lubią wykorzystywać w swoich konwersacjach przeróżne obrazki. Co znalazło się na liście? Dostaniemy na przykład kilka zwierzaków (np. leniwca czy łasicę) i potraw / składników jedzenia (czosnek oraz gofry). Nie zabrakło też smaczków przeznaczonych dla przedstawicieli różnych kultur – przykładowo, jeden z nowych obrazków przedstawia lampę Diya, wykorzystywaną w obrządkach religijnych w Indiach oraz Nepalu.

Nowe emoji.
Nowe emoji.

Przygotowano też nowe emoji ukazujące zawody i role, a nawet czynności, które teraz będą dostępne w różnych wersjach (na przykład obrazek prezentujący osobę przycinającą włosy będzie dostępny także w męskiej wersji). Dodatkowo ikony, które nie precyzują płci, zostaną zmienione w taki sposób, by być „neutralne płciowo”. Będziemy mogli określić swój wybór w ustawieniach klawiatury. Firma postanowiła również wzbogacić swój system operacyjny o emoji obrazujące różne związki partnerskie i kolory skóry.

Emoji – związki.
Emoji – związki.

Z obszerniejszą listą nowości możecie zapoznać się na poniższym obrazku. Emoji zostaną udostępnione wraz z premierą systemu Android Q, która powinna nastąpić w trzecim kwartale bieżącego roku. Warto odnotować, że użytkownicy wybranych modeli telefonów mogą już teraz pobrać wersję beta oprogramowania.

Android – Google wprowadzi nowe emoji - ilustracja #4
  1. Android – strona oficjalna