Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 października 2021, 13:54

autor: mokosh

Android 12 już na telefonach serii Pixel; inne marki muszą poczekać

Android 12 pojawił się na pierwszych telefonach – póki co tylko na Pixel 6 i starszych modelach smartfona od Google. Jeszcze w tym roku możemy się jednak spodziewać aktualizacji na innych urządzeniach.

Android 12 to zapowiedziana w maju tego roku nowa odsłona systemu operacyjnego obecnego na zdecydowanej większości telefonów. Jak możemy przeczytać na blogu Google, wspomniany OS trafił już na pierwsze urządzenia – Pixel 6 oraz poprzednie modele z tej serii. Na smartfony innych marek system zawita nieco później; pierwsze z nich powinny otrzymać go jeszcze w tym roku.

Android 12 już na telefonach serii Pixel; inne marki muszą poczekać - ilustracja #1
Nowy design systemu Android 12, źródło: https://blog.google/products/android/android-12/

Największa zmiana, jakiej uświadczymy w nowym Androidzie, to pójście drogą technologii Material You. W efekcie każdy będzie mógł spersonalizować wygląd systemu zgodnie ze swoim widzimisię. Poza tym poprawiono kwestię bezpieczeństwa, dzięki czemu m.in. określimy, kiedy dana aplikacja uzyska dostęp do aparatu czy mikrofonu w telefonie. Do plusów należy również zaliczyć zwiększoną wydajność. Więcej o nowym systemie przeczytacie tutaj.

Android 12 już na telefonach serii Pixel; inne marki muszą poczekać - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.