Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 kwietnia 2019, 10:32

autor: Aquma

Amerykański Asystent Google zaczął pokazywać reklamy

Najnowsza aktualizacja Asystenta Google spowodowała, że program wyświetla reklamy w odpowiedzi na niektóre pytania użytkowników. Łatka na razie nie trafiła do Polski.

Asystent reklam od Google. - Amerykański Asystent Google zaczął pokazywać reklamy - wiadomość - 2019-04-08
Asystent reklam od Google.

Firma Google przygotowała aktualizację dla swojego inteligentnego Asystenta. Łatka przynosi kilka przydatnych rzeczy, takich jak nowy styl wyświetlania odpowiedzi, dzięki któremu są one wyraźniejsze i bardziej interaktywne. Niestety, nie wszystkie zmiany idą w dobrym kierunku – program zaczął bowiem pokazywać reklamy w odpowiedzi na niektóre pytania. Na screenach widzicie, jak działa to w praktyce. Warto odnotować, że nowa wersja jest na razie dostępna w Stanach Zjednoczonych – nie ma pewności kiedy (i czy w ogóle) trafi nad Wisłę.

Reklamy w Asystencie Google. Źródło: AndroidPolice.
Reklamy w Asystencie Google. Źródło: AndroidPolice.

Należy też przypomnieć, że pomysł był przez Google testowany już jakiś czas temu. W lutym jeden z użytkowników aplikacji donosił, że zaczęła raczyć go reklamami w odpowiedzi na różnorakie pytania. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się na Twitterze, gdzie przyciągnęły one uwagę kilku serwisów zajmujących się nowinkami technologicznymi.

Koncern Google skomentował wówczas sytuację, ale w oficjalnym komunikacie nie było praktycznie żadnych konkretów.

Zawsze testujemy nowe sposoby poprawy doświadczenia na telefonach, ale nie mamy teraz nic konkretnego do ogłoszenia – poinformowano.

Znając internautów, umieszczanie reklam w odpowiedziach na pytania raczej nie zostanie uznane za „poprawę doświadczenia”. Firma dowiodła już jednak, że potrafi wycofać się z nieudanych pomysłów pod wpływem presji, więc odpowiednia reakcja amerykańskich użytkowników może być na wagę złota.

  1. Asystent Google – strona oficjalna
  2. Asystent Google po polsku – co to jest i co potrafi?