Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 marca 2013, 11:36

autor: eLCeBe

AMD zapowiada karty grafiki z serii Sky Graphics, przeznaczone do grania w chmurze

Koncern AMD, znany z procesorów Athlon i kart grafiki Radeon, planuje stać się ważnym partnerem dla firm zajmujących się technologią grania w chmurze. W związku z tym zapowiedziana została nowa seria potężnych kart grafiki o nazwie Sky Graphics.

Logo firmy AMD. - AMD zapowiada karty grafiki z serii Sky Graphics, przeznaczone do grania w chmurze - wiadomość - 2013-03-27
Karta AMD z serii Sky Graphics.

Karty grafiki z serii Sky Graphics, zapowiedziane przez koncern AMD, mają poprawić jakość technologii grania w chmurze. Firma ma na celu wejście na ten segment rynku przy użyciu specjalnie do tego celu stworzonych urządzeń o ogromnej mocy obliczeniowej.

AMD poinformowało o swoich planach podczas konferencji w San Francisco. Koncern zamierza wprowadzić na rynek trzy modele kart grafiki z serii Radeon Sky Graphics, z których najpotężniejsza, nazwana Sky 900, będzie posiadała 3,584 procesorów strumieniowych oraz 6 GB pamięci GDDR5 z przepustowością 480 GB na sekundę. Karty te będą przeznaczone dla firm oferujących granie w chmurze i zostaną oparte o technologię Graphics Core Next (znaną z kart z serii Radeon HD 7000), a także mają wykorzystywać system RapidFire, co ma zagwarantować wysoką wydajność, tak potrzebną do streamowania gier.

AMD chce zostać partnerem przedsiębiorstw, które zajmują się cloud gamingiem – takich jak Otoy, Ubitus, G-Cluster i CiiNow. Podobne plany ma także firma Nvidia, największy konkurent AMD, która pracuje obecnie nad autorską technologią GRID, również przeznaczoną do grania w chmurze.

Trzy modele kart grafiki, AMD Radeon Sky 900, AMD Radeon Sky 700 i AMD Radeon Sky 500 mają pojawić się na rynku w drugim kwartale 2013 roku.

Jak wynika z powyższych informacji, giganci rynku procesorów graficznych widzą przyszłość w technologii grania w chmurze i streamowania gier. Widać to po działaniach zarówno koncernu AMD, inwestującego w produkcję niezwykle wydajnych kart grafiki, jak i konkurencji z firmy Nvidia, stawiającej na tworzenie specjalnie do tego przeznaczonych serwerów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.