Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 grudnia 2016, 17:58

autor: Góral

AMD wypuściło sterowniki Radeon Software Crimson ReLive Edition 16.12.1

Firma AMD udostępniła Radeon Software Crimson ReLive Edition 16.12.1 - nową paczkę sterowników, która w odróżnieniu od tych wypuszczanych co kilka tygodni, jest naprawdę pokaźnych rozmiarów i wprowadza sporo ciekawych nowinek.

Firma AMD udostępniła nowe sterowniki, nazwane Radeon Software Crimson ReLive Edition 16.12.1. W odróżnieniu od wypuszczanych co jakiś czas paczek, tym razem jest to dość pokaźny zestaw oprogramowania, w którym wprowadzono kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest Radeon ReLive, czyli opcja pozwalająca na przechwytywanie, streamowanie i dzielenie się materiałami wideo z gier. Następne w kolejności jest Radeon Chill – system, którego zadaniem jest oszczędzanie energii oraz zmniejszanie temperatury sprzętu poprzez dynamiczną regulację animacji na podstawie ruchów wykonywanych w grze.

Radeon ReLive to tylko jedna z nowości wprowadzonych w sterownikach Radeon Software Crimson ReLive Edition 16.12.1. - AMD wypuściło Radeon Software Crimson ReLive Edition 16.12.1 - wiadomość - 2016-12-09
Radeon ReLive to tylko jedna z nowości wprowadzonych w sterownikach Radeon Software Crimson ReLive Edition 16.12.1.

Kolejną ciekawą nowinką jest narzędzie pozwalające sprawdzić kabel HDMI i wypunktować problemy, które może sprawiać. Pozostając w temacie obrazu, technologia AMD FreeSync doczekała się ulepszonej wersji, lepiej radzącej sobie w trybie pełnoekranowym. Dodano także obsługę HDR 10 i Dolby Vision oraz wprowadzono akcelerację dekodowania VP9 dla materiałów w 4K i 60 Hz. Poza tym wprowadzono:

  • obsługę Radeon WattMan (narzędzie przydające się m.in. podczas podkręcania podzespołów) w kartach grafiki z serii Radeon R9 Fury, R9 390, R9 380, R9 290, R9 285, R9 260, R7 360 oraz R7 260;
  • ulepszono interfejs użytkownika i zmieniono instalator, umożliwiający np. ekspresową, czystą lub własną instalację;
  • uruchomiono stronę User Feedback Page, gdzie można głosować na kolejne elementy, które pojawią się w następnych sterownikach.

Oczywiście zajęto się także rozmaitymi błędami, jak np. niemożliwością uruchomienia Problem Report Wizard z CCCSlim w Radeon Settings, migotaniem obrazu w grach DOTA 2 i Tom Clancy's The Division, czy też okazjonalnymi awariami Radeon Settings przy wchodzeniu w Radeon WattMan. Pozostałe informacje oraz same sterowniki znajdziecie na stronie widocznej poniżej.