Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 maja 2019, 14:18

AMD szykuje karty graficzne Radeon RX 600?

W Internecie pojawiły się ciekawe informacje na temat możliwej premiery nowych układów graficznych AMD z rodziny Radeon RX 600. Wieści pochodzą z danych zawartych w najnowszej dystrybucji sterowników do GPU.

AMD szykuje karty graficzne Radeon RX 600? - ilustracja #1

Do sieci trafiły interesujące informacje na temat prawdopodobnej premiery nowej serii GPU od obozu „czerwonych”, mogącej „umilić" oczekiwanie na nową generację układów graficznych bazujących na architekturze AMD Navi. Jeden z posiadaczy karty graficznej AMD, który zainstalował najnowszą wersję sterowników Adrenalin 19.4.3, znalazł w plikach pakietu oprogramowania wzmiankę o dwóch nowych GPU – Radeon RX 630 oraz RX 640.

Niestety, wiele wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia tylko z odświeżeniem układów wyposażonych w rdzenie Polaris, czyli kart graficznych z linii Radeon RX 500. Można to wywnioskować z oznaczenia, jakim zostały opatrzone obydwa nowe GPU. Sądząc po tej informacji, Radeon RX 630 będzie zastępstwem dla modelu RX 540X, z kolei RX 640 posiada to samo oznaczenie, co RX 550X.

Niewykluczone, że to dopiero początek całej operacji i AMD zdecyduje się na podobne odświeżenie kolejnych kart graficznych bazujących na architekturze Polaris. Oczywiście cały czas mamy do czynienia tylko z domysłami, na których potwierdzenie (lub zaprzeczenie) zapewne nie będziemy długo czekać, biorąc pod uwagę oficjalne zapiski w kodzie najnowszych sterowników graficznych.