Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 kwietnia 2019, 21:24

autor: ElMundo

AMD Ryzen 7 2700X 50th Anniversary Edition – procesor na 50. urodziny AMD

AMD już wkrótce wypuści do sprzedaży specjalną wersję procesora Ryzen 7 2700X z okazji pięćdziesiątej rocznicy powstania firmy.

AMD Ryzen 7 2700X 50th Anniversary Edition – procesor na 50. urodziny AMD - ilustracja #1

Już za kilka miesięcy w sklepach pojawią się nowe procesory z rodziny AMD Ryzen 3000 bazujące na architekturze Zen 2 wykonanej w procesie produkcyjnym 7 nm. Zanim jednak to się stanie, obóz „czerwonych” wprowadzi do sprzedaży specjalną, rocznicową wersję jednego z najwydajniejszych CPU tego producenta - AMD Ryzen 7 2700X 50th Anniversary Edition - model wydany z okazji 50. urodzin firmy AMD.

Procesor pojawił się już w ofertach kilku zachodnich sklepów z elektroniką, choć niestety brak informacji na temat spodziewanej specyfikacji tego układu. Można jednak domniemywać, że będzie ona bardzo zbliżona do możliwości podstawowego modelu lub wręcz identyczna. Najprawdopodobniej AMD zdecyduje się także na umieszczenie okolicznościowego grawerunku na IHS procesora bądź też zastosowanie urodzinowego opakowania na CPU. W zestawie znajdzie się chłodzenie Wraith Prism, które znajduje się również w zestawie podstawowej wersji tego modelu.

Nie wiadomo, ile będzie kosztować nowy CPU z rodziny Ryzen 2000 – ceny, które pojawiły się w zachodnich sklepach wynoszą około 340 dolarów, czyli około 1285 złotych (bez podatku). Niewykluczone, że okolicznościowa edycja Ryzena 7 2700X to nie jedyny sprzęt mający uczcić jubileusz AMD – w sieci pojawiły się także informacje o płycie głównej X470 AORUS Gaming 7 WIFI 50th Anniversary Edition od Gigabyte.