Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 maja 2019, 13:11

autor: Aquma

AMD potwierdza: nowe Ryzeny i Radeony w tym roku

Firma AMD potwierdziła w czasie spotkania z inwestorami, że jej nowe produkty – karty graficzne Navi oraz procesory Ryzen 3000 – trafią na rynek w trzecim kwartale bieżącego roku.

Nowe produkty AMD czają się tuż za rogiem. - AMD potwierdza: nowe Ryzeny i Radeony w tym roku - wiadomość - 2019-05-16
Nowe produkty AMD czają się tuż za rogiem.

Serwis VideoCardz donosi, że w czasie dorocznego spotkania z inwestorami firma AMD potwierdziła, iż zarówno procesory Ryzen 3000, jak i karty graficzne oparte na architekturze Navi ukażą się w trzecim kwartale bieżącego roku. Przy okazji otrzymaliśmy też wyraźną informację, że nowe układy graficzne będą rywalizowały o niższe - „mainstreamowe” - segmenty rynku.

Jeśli chodzi o gry, to z powodzeniem wróciliśmy na rynek high-end, wraz z wprowadzeniem do sprzedaży układu Radeon VII w lutym 2019 r. Jesteśmy na dobrej drodze, by jeszcze w tym roku wypuścić nową generację procesorów graficznych „Navi", dedykowanych rynkowi mainstreamowemu – stwierdzili przedstawiciele firmy.

Zarówno karty graficzne Navi, jak i procesory Ryzen 3000 były w ostatnim czasie przedmiotem licznych plotek i przecieków. Konkretne informacje na ich temat powinniśmy otrzymać w ciągu najbliższego miesiąca – w czasie zbliżających się targów Computex i największej gamingowej imprezy na świecie, czyli E3 2019. Potem zostaje już tylko czekać na premierę i pierwsze niezależne testy.

Slajd z prezentacji AMD. Źródło: VideoCardz.
Slajd z prezentacji AMD. Źródło: VideoCardz.
  1. AMD – strona oficjalna