Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 marca 2020, 11:38

Amazon usuwa oferty zawyżające ceny z powodu koronawirusa

Koncern Amazon postanowił usunąć ponad milion ofert sprzedaży przedmiotów ze swojego serwisu. Przyczyną były oszustwa i zawyżone ceny. Sprawa ma związek z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19.

Amazon dołącza do koncernów starających się ograniczyć negatywne zachowania w związku z koronawirusem. - Amazon usuwa oferty zawyżające ceny z powodu koronawirusa - wiadomość - 2020-03-04
Amazon dołącza do koncernów starających się ograniczyć negatywne zachowania w związku z koronawirusem.

W SKRÓCIE:

  1. Amazon usunął ponad milion ogłoszeń, w ramach których sprzedawano produkty wprowadzające klientów w błąd lub zwykłe przedmioty w zbyt wysokich cenach;
  2. działania mają związek z epidemią koronawirusa.

Jak donosi portal ABC News, firma Amazon usunęła ze sklepu ponad milion produktów, które wprowadzały klientów w błąd. Sprawa ma związek z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19.

Firma Amazon zawsze wymagała od sprzedawców podawania dokładnych informacji na stronach produktów. Usuwamy te, które naruszają nasze zasady – argumentował rzecznik Amazonu w rozmowie z ABC News.

Obecnie koncern zwraca też szczególną uwagę na oferty, w ramach których normalne przedmioty są sprzedawane w anormalnych cenach. Wykorzystywanie koronawirusa do zarabiania pieniędzy na panice i ludzkim nieszczęściu jest niedopuszczalne. Z tego powodu kolejne kilkadziesiąt tysięcy ogłoszeń zostało usuniętych z serwisu.

Na Amazonie nie ma miejsca na zawyżanie cen (ang. price gouging). Jesteśmy rozczarowani, że niektórzy próbują sztucznie podnosić ceny na podstawowe produkty, które są potrzebne podczas globalnego kryzysu zdrowotnego. Zgodnie z naszą wieloletnią polityką, ostatnio zablokowaliśmy lub usunęliśmy dziesiątki tysięcy podobnych ofert – zauważył rzecznik firmy.

W Stanach Zjednoczonych pojawił się również pomysł stworzenia specjalnego prawa, które pomogłoby zapobiec podobnym sytuacjom. Warto przypomnieć, że Amazon nie jest jedyną firmą, która reaguje na niewłaściwe zachowania w związku z koronawirusem. Niedawno kilka podobnych decyzji podjął portal Facebook.

  1. Amazon – strona oficjalna