Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 marca 2017, 11:12

Aktualizacje systemu na najnowszych procesorach AMD i Intela tylko z Windowsem 10

Na procesorach serii Bristol Ridge od AMD oraz Kaby Lake od Intela nie działają aktualizacje systemu operacyjnego, o ile użytkownik nie korzysta z Windowsa 10.

Wygląda na to, że posiadaczy najnowszych procesorów od firm AMD oraz Intel czeka przymusowa przesiadka na Windows 10. Jak wynika z informacji zawartych w dziale pomocy na stronie internetowej Microsoftu, na wcześniejszych wersjach systemu operacyjnego nie ma możliwości jego aktualizacji. Agresywna polityka giganta z Redmond, który od 2015 roku próbuje coraz to nowymi sposobami zmusić swoich użytkowników do korzystania z Windowsa 10, spotkała się oczywiście z niezbyt przychylną reakcją.

Pełen potencjał procesorów z serii Intel Kaby Lake wykorzystacie tylko pod warunkiem, że posiadacie Windowsa 10. - Aktualizacje systemu na najnowszych procesorach AMD i Intela tylko z Windowsem 10 - wiadomość - 2017-03-17
Pełen potencjał procesorów z serii Intel Kaby Lake wykorzystacie tylko pod warunkiem, że posiadacie Windowsa 10.

Już od stycznia ubiegłego roku wiedzieliśmy, że procesory z serii Bristol Ridge od firmy AMD, Kaby Lake od Intela oraz 8966 od Qualcomm nie będą w pełni współpracować z poprzednimi wersjami systemu operacyjnego Microsoftu. Teraz jednak dowiedzieliśmy się, jakie dokładnie ograniczenia napotkają posiadacze wcześniejszych Windowsów. A uniemożliwienie aktualizacji w zasadzie nie daje użytkownikom wyboru: albo przesiądą się na „dziesiątkę”, albo będą zmuszeni do pracy na przestarzałym systemie z rozmaitymi lukami w zabezpieczeniach. Dział pomocy Microsoftu podaje na ten problem jedno rozwiązanie: należy jak najszybciej nabyć Windowsa 10, co oczywiście wiąże się z wydatkiem kilkuset złotych.

To oczywiście nie pierwsza kontrowersja, związana z najnowszym systemem operacyjnym od giganta z Redmond. Windowsowi 10 zarzucano już chociażby naruszanie prywatności oraz gromadzenie danych bez zgody użytkowników, narzekano także na działanie Universal Windows Platform. Microsoft najwidoczniej jednak się tym nie przejmuje i kontynuuje politykę narzucania swoim klientom „dziesiątki”. Niestety, jej kresu jak dotąd nie widać.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
  2. Windows 10, DirectX 12 i Sklep Windows – wszystko, co musisz wiedzieć