Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 kwietnia 2021, 16:35

Aktualizacja oprogramowania PS5 ma zwiększać wydajność systemu

Sony wypuściło nową aktualizację dla oprogramowania PlayStation 5, oznaczoną numerem 21.01-03.10.00. Waży ona nieco ponad 900 MB i jej głównym zadaniem jest poprawa działania systemu konsoli.

Konsole PlayStation 5 otrzymały nową aktualizację oprogramowania. Została ona oznaczona numerem 21.01-03.10.00 i posiada tak naprawdę tylko jedną funkcję – poprawienie ogólnej wydajności systemu. Choć lista zmian nie jest specjalnie okazała, samo uaktualnienie waży dość sporo. Wymaga ono bowiem ściągnięcia nieco ponad 900 MB. Pobieranie niezbędnych danych powinno rozpocząć się automatycznie po uruchomieniu najnowszej platformy firmy Sony.

Aktualizacja oprogramowania PS5 ma zwiększać wydajność konsol - ilustracja #1
Źródło: ResetEra

Jak na razie ciężko powiedzieć, w jakim stopniu faktycznie nowa aktualizacja wpływa na działanie PlayStation 5. Już teraz wiadomo jednak, że może ona powodować u niektórych pewne problemy z dźwiękiem (via Game Informer). Jeśli tego typu bug przydarzy się Wam, spróbujcie zrestartować konsolę i przywrócić ją do trybu online.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
Aktualizacja oprogramowania PS5 ma zwiększać wydajność konsol - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.