Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 października 2019, 12:00

autor: Aquma

Advoider - polski „adblock do telewizora” pozwala ominąć reklamy

Zielonogórska firma QDIQO stworzyła aplikację oraz urządzenie o nazwie Advoider - pozwalają one ominąć bloki reklamowe, które pojawiają się w czasie programów i seriali emitowanych w telewizji.

Advoider pomaga sprawować większą kontrolę nad telewizorem. - Advoider - polski „AdBlock do telewizora” pozwala ominąć reklamy - wiadomość - 2019-10-30
Advoider pomaga sprawować większą kontrolę nad telewizorem.

W SKRÓCIE:

  1. aplikacja Advoider Lite pozwala omijać reklamy w TV;
  2. dostępne jest też urządzenie, które automatycznie przelącza kanały, wycisza dźwięk lub wyłącza odbiornik w momencie rozpoczęcia bloku reklamowego;
  3. gadżet pomaga też sprawować kontrolę nad treściami oglądanymi przez dziecko;
  4. sprzęt kosztuje 399 złotych.

Polska firma QDIQO opracowała aplikację Advoider Lite dla systemów operacyjnych Android oraz iOS, która pozwala omijać reklamy wyświetlane w czasie filmów i programów telewizyjnych. Program wysyła na nasz smartfon powiadomienia o początku i końcu bloków reklamowych, dzięki czemu mamy czas np. zrobić sobie herbatę. Lub dwie. Trzy? Cztery? No tyle, ile trzeba.

To jednak nie wszystko, bo zielonogórscy pomysłodawcy projektu stworzyli dodatkowe urządzenie, które po podłączeniu do odbiornika automatycznie przełącza nas na kanały pozbawione reklam w momencie, kiedy rozpocznie się przerwa w programie (we współpracy ze smartfonem oraz wspomnianą aplikacją). Możemy też zamiast tego wyciszać w takich sytuacjach dźwięk lub nawet tymczasowo wyłączać telewizor i dekoder. Sprzęt jest tak skuteczny, że zablokowal nawet... swoja własną reklamę.

Advoider to Twój osobisty asystent telewizyjny, który pozwala precyzyjne zarządzać czasem spędzanym przed telewizorem. Zastosowana w nim technologia, steruje Twoim dekoderem w taki sposób, aby nigdy nie przegapić tego, co jest dla Ciebie najistotniejsze podczas oglądania TV.

Advoider wie, kiedy zaczynają, kończą się oraz ile trwają bloki reklamowe oraz poszczególne programy, co umożliwia mu podjęcie automatycznej akcji, wybranej przez Ciebie. Urządzenie może być obsługiwane przez bezpłatną dedykowaną aplikację mobilną dostępną na systemy operacyjne Android i iOS, oraz przez Twojego pilota od dekodera.

Obecnie Advoider współpracuje z dekoderami dostępnymi w ofercie Cyfrowego Polsatu i Platformy Canal+ (nc+) przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, monitorując przy tym 31 stacji telewizyjnych - opisują twórcy na stronie produktu.

Lista kanałów obsugiwanych przez Advoidera:

TVP 1, TVP 2, TVP Seriale, Polsat, Polsat Film, Polsat Café, Polsat Play, TV4, TVN, TVN7, TVN Style, TVN Turbo, TV Plus, HGTV, TTV, Stopklatka, Kino Polska, TVN Fabuła, Discovery Channel, 4Fun TV, Polo TV, Eska TV, TVN 24, TVP Info, Polsat News, TVP Sport, Polsat Sport, Eurosport 1, TVP ABC, Disney Junior, Nick Jr, Nickelodeon, Mini Mini+, Cartoon Network.

Advoider może przydać się także w innych okolicznościach - wtedy, kiedy zależy nam na kontrolowaniu tego, co ogląda nasza małoletnia pociecha.

Advoider może pełnić jeszcze jedną znaczącą rolę, a mianowicie stanowić kontrolę rodzicielską nad treściami, które ogląda dziecko. Wystarczy, że rodzic za pomocą aplikacji mobilnej utworzy profil, a w nim ustali jakie kanały dziecięce może oglądać jego pociecha i określi co ma się zadziać w momencie emisji reklam. Czy ma przełączyć na inną stację z bajkami, wyciszyć dźwięk czy wyłączyć dekoder i odbiornik telewizyjny.

Urządzenie Advoider możecie nabyć za 399 złotych. Sama aplikacja jest dostępna bezpłatnie w serwisach Google Play i AppStore. Poniżej gadżet na krótkim... spocie reklamowym.

  1. QDIQO - strona oficjalna
  2. Advoider - strona oficjalna