Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 listopada 2021, 12:50

8-calowy monitor do komputera. Wbrew pozorom ma konkretne zastosowanie

Czegoś brakuje Wam na biurku? Co powiecie na osobny, pionowy ekranik do przeglądania aktualności z portali społecznościowych? Takie cudo będzie niedługo dostępne. Warto sprawdzić, czy taki zakup ma sens.

W SKRÓCIE:
  • Elsonic EK-MD088 to niewielki pionowy monitor stworzony z myślą o miłośnikach przeglądania aktualności na portalach społecznościowych.

Platforma PC słynie z niezliczonych wręcz gadżetów i peryferiów, tych przydatnych i raczej odjechanych. Firma Elsonic zaprezentowała niewielki monitor o zastosowaniu specjalistycznym. Przeznaczony on jest do wyświetlania aktualności publikowanych na portalach społecznościowych lub np. list członków konferencji – wszystkich tych rzeczy, które będą wyglądać dobrze w układzie pionowym.

8-calowy monitor do komputera. Wbrew pozorom ma konkretne zastosowanie - ilustracja #1
Niewielki monitor firmy Elsonic jako wsparcie w przeglądaniu pionowych treści. Źródło: Nojima

EK-MD088 posiada nietypowy stosunek wymiarów 7:32 i rozdzielczość 420 x 1920 pikseli. Nie jest duży – dzięki przekątnej 8,8 cala nie zajmie wiele miejsca na biurku. Zasilany jest z portu USB-C, a sygnał obrazu biegnie poprzez kabel miniHDMI. Według informacji zamieszczonych na stronie sklepu Nojima ma on pojawić się w sprzedaży w lutym 2022 roku i będzie kosztować 14,8 tys. jenów (533 złote).

Zamiast małych ekranów wolisz duże rzeczy? Wobec tego zapraszam do porównania telewizorów przeznaczonych w szczególności dla graczy:

Za tę kwotę można już kupić normalny monitor (który też możemy przecież ustawić pionowo), więc obok sensu posiadania ekranu od firmy Elsonic stawiam znak zapytania. Być może jest to oferta dla właścicieli bardzo małych biurek, dla których każdy centymetr kwadratowy powierzchni do pracy ma znaczenie.

8-calowy monitor do komputera. Wbrew pozorom ma konkretne zastosowanie - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.