Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 lutego 2021, 08:57

autor: Aquma

75% nabywców PS5 przechodzi na nową konsolę z PS4

Prezes koncernu Sony Interactive Entertainment – Jim Ryan – poinformował w wywiadzie prasowym, że 25% posiadaczy PlayStation 5 nie miało wcześniej konsoli PlayStation 4.

W SKRÓCIE:

  1. 75% nabywców PS5 to osoby, które posiadały PS4;
  2. informacja pojawiła się w wypowiedzi szefa Sony Interactive Entertainment – Jim Ryan.

Prezes firmy Sony Interactive Entertainment – Jim Ryan – udzielił niedawno wywiadu magazynowi GQ. Jednym z tematów rozmowy była kwestia tego, jak obecnie radzi sobie na rynku konsola PlayStation 5 oraz kto po nią sięga. Wygląda na to, że w 75% przypadków są to osoby, które wcześniej posiadały PlayStation 4.

Jedna na cztery osoby spośród tych, które kupiły PlayStation 5, nie ma PS4, a około połowa z nich jest nowa w PlayStation Network. Więc to naprawdę miłe, że jesteśmy w stanie przyciągnąć ludzi z zewnątrz – powiedział Jim Ryan.

Czy to dobre dane dla japońskiego koncernu? Generalnie tak – potencjalnie baza graczy skupionych w ekosystemie PlayStation może się w tej generacji powiększyć, bo marka przyciąga ludzi dotychczas z nią niezwiązanych. Jednak warto przypomnieć, że według ostatnich danych konsola PS5 nie pobiła rekordu premierowej sprzedaży PS4, choć cieszy się porównywalnym zainteresowaniem (zapewne byłoby ono większe, gdyby nie problemy z dostępnością).

Polska premiera konsoli PlayStation 5 miała miejsce 19 listopada zeszłego roku. Do sprzedaży trafiły dwa modele – normalny (za 2299 złotych) oraz Digital Edition (w cenie 1849 złotych).

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. PlayStation 5 – strona oficjalna
75% nabywców PS5 przechodzi na nową konsolę z PS4 - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.