Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 lutego 2021, 08:34

6G - Apple zatrudnia specjalistów do prac nad nową siecią

Apple poszukuje specjalistów, którzy zajmą się pracą badawczą nad next-genowym standardem sieci bezprzewodowej 6G. Z technologii najprawdopodobniej skorzystamy około 2030 roku.

W SKRÓCIE:

  1. Apple poszukuje ludzi do pracy nad siecią 6G;
  2. standard ma być stukrotnie szybszy od 5G i pojawi się na rynku około 2030 roku.

Serwis Bloomberg donosi, że firma Apple rozpoczęła zatrudnianie inżynierów do prac badawczych nad nowym standardem sieci bezprzewodowej – tzw. 6G – który ma być nawet stukrotnie szybszy od sieci 5G. Warto przy tym odnotować, że technologia najprawdopodobniej nie ujrzy światła dziennego zbyt prędko – ma pojawić się na rynku dopiero około 2030 roku.

Będziesz mieć niepowtarzalną i satysfakcjonującą okazję do tworzenia technologii bezprzewodowych nowej generacji, które będą miały ogromny wpływ na przyszłe produkty Apple. Na tym stanowisku znajdziesz się w centrum nowatorskiej grupy badawczej, która przez kolejną dekadę będzie odpowiedzialna za tworzenie przełomowych technologii dostępu radiowego następnej generacji – czytamy.

Jaki pomysł może mieć Apple na 6G? Warto pamiętać, że w 2019 roku pojawiły się doniesienia o tym, że koncern planuje wystrzelić na orbitę własnego satelitę, który mógłby przesyłać dane bezpośrednio do urządzeń mobilnych klientów. Nie da się wykluczyć, że jest to element większego planu na przyszłość, powiązanego właśnie ze standardem nowej generacji.

Doraźne działania koncernu z jabłkiem w logo skupiają się na sieci 5G i niewątpliwie odnosi on na tym polu spore sukcesy – w październiku 2020 roku iPhone 12 był najpopularniejszym smartfonem 5G na świecie. Apple prowadzi też prace nad własnym modemem obsługującym ten typ sieci, dzięki któremu firma nie będzie uzależniona od współpracy z Qualcommem.

  1. Apple – strona oficjalna
6G - Apple zatrudnia specjalistów do prac nad nową siecią - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.