Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Zubo (NDS)

Zubo NDS

Zubo to muzyczna produkcja wymagająca wyczucia rytmu i skierowana przede wszystkim do młodszej części użytkowników Nintendo DS. Trafimy do fantastycznego świata o nazwie Zubalon. Zamieszkują go niezwykłe, kolorowe zwierzaczki, zwane Zubami.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Zubo (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

3października2008

3października2008

pudełko PL

Zubo to muzyczna produkcja wymagająca wyczucia rytmu i skierowana przede wszystkim do młodszej części użytkowników Nintendo DS. Producentem gry jest studio EA Bright Light, mające swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii.

Trafimy do fantastycznego świata o nazwie Zubalon. Zamieszkują go niezwykłe, kolorowe zwierzaczki, zwane Zubami. Pomagamy im pokonać siły zła, chcące opanować ich ojczyznę. Napotkane w czasie wędrówki stworzonka karmimy, opiekujemy się nimi, a także pomagamy im zdobyć potrzebne umiejętności. Wszystko po to, żeby jak najefektywniej przebiegały walki z podłymi Zombami.

Rozgrywka opiera się w całości na muzyce – widać ją zresztą w Zubalonie, który cały przepełniony jest nutkami (stanowią one nawet walutę). W czasie starć z wrogami ważne jest m.in. stukanie zgodnie z rytmem muzyki w ekran dotykowy. Tylko w taki sposób udaje nam się pokonać złośliwe Zomby.

Developerzy zaimplementowali 55 różnych Zubów, z którymi możemy się zaprzyjaźnić. Dodatkową gratką są poukrywane sekrety Zubalonu, czyli chociażby mnóstwo mini-gier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Zubo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Premiery gier w Polsce (28 września - 5 października)
Premiery gier w Polsce (28 września - 5 października)

wiadomość6 października 2008

Siedem nowych gier, z czego aż pięć w wydaniu na konsolę Nintendo Dual Screen – to bilans minionego tygodnia na polskim rynku gier wideo. Jedynym, aczkolwiek najgłośniejszym tytułem, który w ciągu ostatnich siedmiu dni trafił do posiadaczy pecetów, była najnowsza odsłona serii FIFA, którą w piątkowej recenzji oceniliśmy na 65%.

Co pokaże Electronic Arts na tegorocznych Games Convention

wiadomość9 sierpnia 2008

Games Convention, największe i najważniejsze targi elektronicznej rozrywki w Europie, zbliżają się wielkimi krokami. Gorączka z nimi związana zaczyna się powoli udzielać wystawcom, którzy ujawniają listy gier przygotowanych do pokazaniu w Lipsku.

EA Casual Entertainment zapowiada Zubo

wiadomość29 marca 2008

W efekcie ubiegłorocznej reorganizacji struktur firmy Electronic Arts powołano w jej ramach grupę odpowiedzialną za produkcję gier casualowych – EA Casual Entertainment. Rozwija się ona prężnie, podobnie jak cały rynek casual, zapowiadając co i rusz nowe pozycje. Kolejną z nich jest Zubo – przedstawiciel gatunku gier rytmiczno-muzycznych.