79. Gry Zręcznościowe
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 79. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Game Room
Zręcznościowe 24 marca 2010
Wirtualny salon gier, który samodzielnie dekorujemy i zapełniamy automatami ze starymi produkcjami. Wśród dostępnych produkcji znajdziemy zarówno pozycje typowo automatowe, jak i tytuły z klasycznych konsol pokroju Atari 2600. Zabawę dodatkowo uatrakcyjniają Osiągnięcia oraz sieciowe rankingi.

Totally Spies! 2: Undercover
Zręcznościowe 14 listopada 2006
Totally Spies! 2: Undercover jest sequelem gry platformowej z 2005 roku i podobnie jak część pierwsza bazuje na telewizyjnym serialu animowanym, znanym w Polsce pod tytułem Odlotowe agentki.

Ion Assault
Zręcznościowe 23 września 2009
Arcade'owa strzelanina, w której walczysz z kosmitami o dostęp do źródła wielkiej energii. Możesz rozbudowywać swój statek kosmiczny oraz zdobywać do niego liczne ulepszenia.

Dragon's Lair II: Time Warp
Zręcznościowe 23 września 1991
Kontynuacja znanej z automatów coin-op gry Dragon’s Lair, opowiadająca o perypetiach nieustraszonego, ale również niezbyt rozgarniętego rycerza Dirka. Tym razem fabuła programu koncentruje się wokół porwania niejakiej Daphne przez złego czarnoksiężnika Mordroca.

N+
Zręcznościowe 28 sierpnia 2008
N+ to gra platformowa. Wcielamy się tu w ninję, którego jedynym celem jest kolekcjonowanie złota. Aby je zbierać musimy przedzierać się przez poziomy najeżone przeciwnikami.

Cooking Mama 2: Dinner with Friends
Zręcznościowe 13 listopada 2007
Kontynuacja popularnej gry zręcznościowo-logicznej. Ponownie wcielamy się w postać młodej kucharki, zajmując się przyrządzaniem różnorakich potraw. Uczestniczymy także w zabawnych mini-grach.

SpongeBob SquigglePants
Zręcznościowe 12 kwietnia 2011
SpongeBob SquigglePants to zestaw zręcznościowych mini-gierek stworzony przez firmę Way Forward Technologies. Akcja gry osadzona została w podwodnym mieście Bikini Bottom, doskonale znanym fanom animowanego serialu z tytułowym bohaterem w roli głównej. Gracze muszą pomóc SpongeBobowi i jego przyjaciołom wykaraskać się z ponad 100 opresji.

Toki Tori
Zręcznościowe 19 maja 2008
Połączenie dwuwymiarowej platformówki i gry logicznej. Przejmujemy kontrolę nad zabawnie wykonanym pisklęciem, pokonując przygotowane przez producentów plansze. Akcję obserwujemy z boku, dzięki czemu widzimy znaczny wycinek planszy i możemy zaplanować akcje z wyprzedzeniem.

Whac-A-Mole
Zręcznościowe 22 września 2005
Whac-A-Mole to zręcznościówka, której główne zadanie polega na uderzaniu młotkiem w krety (i inne gryzonie), wychylające noski z norek. Pierwsza jej odsłona miała miejsce w roku 1971 i przeznaczona była na popularne w tamtym czasie automaty do gry.

Beavis & Butt-Head: Bunghole-in-one
Zręcznościowe 15 listopada 1998
Zręcznościowy mini golf z dwójką tytułowych bohaterów, znanych z kanału MTV. Producent gry przygotował osiemnaście dołków umiejscowionych w zabawnych lokacjach (restauracja fast food, psychodeliczny plac zabaw, itp.). Do wyboru otrzymujemy kilka postaci, w tym Beavisa i Butt-Heada. Zabawę można prowadzić w trybie wieloosobowym dla czterech osób. Dodatkową atrakcją dla fanów będzie to, że głosy postaci podłożył sam Mike Judge.

Looney Tunes: Acme Arsenal
Zręcznościowe 9 października 2007
Looney Tunes: Acme Arsenal jest grą przygodowo-zręcznościową, pozwalającą nam na spotkanie się z popularnymi kreskówkowymi bohaterami spod znaku Zwariowanych Melodii. W wirtualnej rzeczywistości pojawia się więc siedem postaci, doskonale znanych starszym i młodszym widzom – m.in. Królik Bugs, Kaczor Daffy, Diabeł Tasmański i Marvin Marsjanin.

Bionic Commando Rearmed 2
Zręcznościowe 1 lutego 2011
Kontynuacja remake'u klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny. Wcielamy się w niej w komandosa Nathana Spencera, wyposażonego w niezwykle przydatne bioniczne ramię i pokonujemy kolejne poziomy wypełnione przeciwnikami.

BeyBlade: Metal Fusion – Battle Fortress
Zręcznościowe 9 listopada 2010
Gra zręcznościowa na podstawie tytułowego serialu animowanego. W produkcji próbujemy rozwikłać zagadkę zniknięcia najpotężniejszych Beybladerów, czyli wojowników korzystających z potężnych „bączków”. Sama rozgrywka została przedstawiona w postaci zręcznościowych pojedynków na arenach, podczas których sterujemy wspomnianymi „bączkami”.

Dig Dug
Zręcznościowe 1 października 1983
Dig Dug to gra zręcznościowa, która została opracowana w 1982 roku przez firmę Atari. Pierwotna wersja na automaty coin-op cieszyła się dużą popularnością, zatem nic dziwnego, że program doczekał się licznych konwersji na domowe komputery i konsole.

Mr Moskeeto
Zręcznościowe 12 marca 2002
Mister Mosquito jest grą dającą możliwość wcielenia się w komara. Jako owad musisz naprzykrzać się rodzinie państwa Yamada i wysysać z nich krew.

Garfield: The Search for Pooky
Zręcznościowe 20 grudnia 2004
Garfield - The Search For Pooky to klasyczna, pozbawiona przemocy platformówka, pełna za to abstrakcyjnego humoru charakterystycznego dla kota Garfielda. Tę grę, o jednym z najsłynniejszych komiksowych postaci, wyprodukowała firma Interactive Vision.

Blazing Trails
Zręcznościowe 30 czerwca 1999
Blazing Trails to fanowska przeróbka programu Trailblazer, stworzonego w 1986 roku przez Gremlin Graphics na komputery Commodore 64. Zadanie gracza (zarówno w oryginale jak i remake’u) jest bardzo proste: musi on przetoczyć kulkę po długim, pełnym pułapek torze.

CyberGroove
Zręcznościowe 13 lutego 2004
Gra taneczna, która początkowo trafiła na rynek tajwański. Główną atrakcją jest dołączana do zestawu specjalna mata podłączana przez port USB (brak możliwości zakupienia samej gry).

Operation Blockade
Zręcznościowe 2 października 2003
Nieskomplikowany shooter, w którym jesteśmy jednoosobową armią przeciwstawiającą się setkom żołnierzy wroga. Przedstawione wydarzenia osadzono w fikcyjnych realiach, które jednak są mocno zbliżone do II Wojny Światowej. Umiejscowieni jesteśmy na niewielkiej wysepce i stamtąd atakujemy wrogie linie zaopatrzeniowe.

Drill Dozer
Zręcznościowe 6 lutego 2006
Drill Dozer jest przedstawicielem gatunku dwuwymiarowych gier platformowych. Tytułowy Drill Dozer to pojazd, za którego sterami zasiada kierowana przez nas postać. Jej zadanie polega na odzyskaniu czerwonego diamentu skradzionego przez gang Skullera.

Last Action Hero
Zręcznościowe 13 lipca 1994
Last Action Hero to zręcznościówka, luźno oparta o fabułę filmu pod tym samym tytułem. Gracz wcieli się w rolę Jacka Slatera, którego głównym zadaniem jest uratować dzieci, przetrzymywane w portowym magazynie.

HitBlock
Zręcznościowe 25 września 2003
Hit the Block to gra zręcznościowo-logiczna, będąca PeCetową przeróbką programu Crillion, który największe tryumfy święcił w zamierzchłych latach osiemdziesiątych na Commodore 64.

The Wild
Zręcznościowe 4 kwietnia 2006
The Wild jest platformówką z wyraźnie zaznaczonym wątkiem przygodowym, dostępną wyłącznie dla posiadaczy kieszonkowej konsoli Game Boy Advance i bazującą na animowanym filmie o tej samej nazwie (polski tytuł brzmi Dżungla).

SlamTilt Resurrection
Zręcznościowe 6 lutego 2000
Symulator pinballa w realistycznej grafice 3D z możliwością gry na dwóch dopracowanych plastycznie stołach: Night of the Demon oraz The Pirate.