Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Tim Power Fire-Fighter (NDS)
OkładkaTim Power Fire-Fighter (NDS)

Tim Power Fire-Fighter NDS

Gra dla chłopców w wieku 5-10 lat. Wcielamy się w postać strażaka, udając się na miejsca pożarów oraz zajmując się gaszeniem płomieni z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tim Power Fire-Fighter Premiera NDS

21listopada2008

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tim Power Fire-Fighter to jeden z trzech tytułów z promowanej przez koncern Ubisoft serii Tim Power. Opisywaną grę przygotowano dla chłopców w wieku od 5 do 10 lat. Młodzi użytkownicy stają przed okazją wcielenia się w postać dzielnego strażaka. Tim Power Fire-Fighter opracowano wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo DS.

Główny tryb gry składa się z kilkunastu powiązanych ze sobą misji. Młody gracz uczestniczy w serii zlecanych przez swojego przełożonego zadań, dążąc do złapania pewnego podpalacza, a także gasząc pożary, które są dziełem szaleńca. Akcja Tim Power Fire-Fighter rozgrywa się w jednej z fikcyjnych amerykańskich metropolii.

Właściwą rozgrywkę można podzielić na dwie zasadnicze kategorie. Dotarcie na miejsce pożaru powiązane jest z koniecznością używania wozów strażackich. Sekcje te przypominają proste gry wyścigowe. Zadaniem gracza jest dotarcie do celu w wyznaczonym limicie czasowym, unikając mijanych po drodze pojazdów cywilnych.

Druga kategoria to właściwe pożary. Gracz musi zajmować się między innymi rozwijaniem węża strażackiego, gaszeniem płomieni czy ratowaniem uwięzionych wewnątrz płonących budynków osób. W tym ostatnim przypadku mowa jest między innymi o wyważaniu drzwi czy podnoszeniu zawalonych fragmentów konstrukcji. Misje mają dynamiczny przebieg, a niejednokrotnie ma się też do czynienia z dodatkowymi komplikacjami.

Oprócz rozwiązywania głównych zadań można także przystępować do misji pobocznych. Zaliczanie tych wyzwań pozwala na uzyskiwanie dostępu do nowych akcesoriów oraz cennego wyposażenia wozów strażackich. Mowa tu między innymi o większych zderzakach, mocniejszym silniku, głośniejszej syrenie czy lepszych światłach ostrzegawczych.

Oprawa wizualna Tim Power Fire-Fighter prezentuje zbliżony poziom wykonania do innych produktów z tej serii. Zmagania są więc prowadzone w częściowo trójwymiarowym otoczeniu. Sporym ułatwieniem jest czytelny interfejs użytkownika.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.3 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tim Power Fire-Fighter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.