Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Sonic Chaos (Wii)
OkładkaSonic Chaos (Wii)

Sonic Chaos Wii

Przeróbka klasycznego tytułu opublikowanego przez firmę Sega w 1993 roku. Opowiada o zmaganiach Sonica i Tailsa z geniuszem zła, czyli Dr. Robotnikiem.

Zręcznościowe | platformówki | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Chaos Premiera Wii

2lutego2009

producent: SEGA wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sonic Chaos to remake gry opowiadającej o przygodach maskotki stworzonej przez firmę Sega, która zresztą zajęła się także przeniesieniem tego tytułu na konsolę Wii. Pierwowzór pojawił się w 1993 roku na konsolę Sega Master System i został opracowany przez producenta Aspect.

W grze wcielmy się w niebieskiego jeża Sonica albo jego kolegę – lisa Tailsa. Tytuł opowiada o niecnych planach niejakiego Dr. Eggmana (znanego także jako Dr. Robotnik), który wykradł czerwony szmaragd chaosu, aby stworzyć niebezpieczną broń nuklearną. To wydarzenie spowodowało wytrącenie z równowagi innych kryształów i teleportowanie się ich do równoległego wymiaru. Konsekwencją tego zniknięcia jest natomiast powolne zatapianie się wyspy Sonica.

Naszym zadaniem jest naturalnie odwrócenie wszystkich tych tragicznych wydarzeń i uratowanie sytuacji. Zwiedzając wiele rozbudowanych i urozmaiconych poziomów musimy więc odnaleźć sześć wspomnianych szmaragdów. Naturalnie obie postacie, w które możemy się wcielić, cechują się możliwością rozwijania ogromnych prędkości i używania wielu specjalnych ruchów oraz ataków. Sonic specjalizuje się więc w takich uderzeniach oraz akrobacjach jak Strike Dash i Super-Peel Out, a Tails - Spin Dash i Fly.

Rozgrywka bardzo przypomina wydany na 8-bitowe maszyny pierwowzór. Tytuł jest więc typowym przykładem klasycznej, dwuwymiarowej platformówki, w której poruszamy się w czterech kierunkach. Charakterystyczną cechą jest wspomniane rozwijanie niesamowitych prędkości i duża dynamika zabawy. Graficznie właściwie nie dokonano tutaj żadnych zmian, więc strona wizualna produktu na pewno nie zachwyci młodszych graczy.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Sonic Chaos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.