Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Sonic Chaos (Wii)

Sonic Chaos Wii

Przeróbka klasycznego tytułu opublikowanego przez firmę Sega w 1993 roku. Opowiada o zmaganiach Sonica i Tailsa z geniuszem zła, czyli Dr. Robotnikiem.

Zręcznościowe | platformówki | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Sonic Chaos (Wii)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

2lutego2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Chaos to remake gry opowiadającej o przygodach maskotki stworzonej przez firmę Sega, która zresztą zajęła się także przeniesieniem tego tytułu na konsolę Wii. Pierwowzór pojawił się w 1993 roku na konsolę Sega Master System i został opracowany przez producenta Aspect.

W grze wcielmy się w niebieskiego jeża Sonica albo jego kolegę – lisa Tailsa. Tytuł opowiada o niecnych planach niejakiego Dr. Eggmana (znanego także jako Dr. Robotnik), który wykradł czerwony szmaragd chaosu, aby stworzyć niebezpieczną broń nuklearną. To wydarzenie spowodowało wytrącenie z równowagi innych kryształów i teleportowanie się ich do równoległego wymiaru. Konsekwencją tego zniknięcia jest natomiast powolne zatapianie się wyspy Sonica.

Naszym zadaniem jest naturalnie odwrócenie wszystkich tych tragicznych wydarzeń i uratowanie sytuacji. Zwiedzając wiele rozbudowanych i urozmaiconych poziomów musimy więc odnaleźć sześć wspomnianych szmaragdów. Naturalnie obie postacie, w które możemy się wcielić, cechują się możliwością rozwijania ogromnych prędkości i używania wielu specjalnych ruchów oraz ataków. Sonic specjalizuje się więc w takich uderzeniach oraz akrobacjach jak Strike Dash i Super-Peel Out, a Tails - Spin Dash i Fly.

Rozgrywka bardzo przypomina wydany na 8-bitowe maszyny pierwowzór. Tytuł jest więc typowym przykładem klasycznej, dwuwymiarowej platformówki, w której poruszamy się w czterech kierunkach. Charakterystyczną cechą jest wspomniane rozwijanie niesamowitych prędkości i duża dynamika zabawy. Graficznie właściwie nie dokonano tutaj żadnych zmian, więc strona wizualna produktu na pewno nie zachwyci młodszych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Sonic Chaos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.