Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSPWii
Okładka Bomberman Land (PSP)

Bomberman Land

Najnowsza odsłona przygód tytułowego Bombermana. Do naszej dyspozycji oddano dwa tryby - fabularny i bitewny. Możemy także przystępować do różnorakich mini-gier.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Okładka Bomberman Land (PSP)

producent: Hudson Soft

wydawca: Hudson Soft

data premiery gry:

29sty2008

PSP Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bomberman Land jest połączeniem zabawnej zręcznościówki oraz bardzo prostej gry z gatunku role-playing. W trakcie zabawy wcielamy się oczywiście w postać tytułowego bohatera, doskonale znanego także starszym sympatykom gier komputerowych. Opisywana produkcja w bardzo dużym stopniu nawiązuje do gry Bomberman Land Touch!, wydanej na konsolę DS. Dotyczy to między innymi oferowanych opcji.

Wspomniane już wyżej elementy RPG dotyczą zawartego w grze trybu fabularnego – Story Mode. Eksplorujemy tu baśniową krainę. Zajmujemy się zlecanymi przez postaci niezależne questami, a także rozwiązujemy niezbyt skomplikowane zagadki logiczne. Producent przewidział też możliwość utworzenia własnej postaci Bombermana oraz ustalenia szczegółów jej wyglądu. Tym razem tytułowy bohater musi przyczynić się do ponownego złączenia wszystkich kawałków rozpadniętej krainy.

W trakcie zabawy przystępujemy również do różnorakich mini-gier. Stanowią one jedną z największych atrakcji opisywanej gry. Możemy wybierać pomiędzy ponad pięćdziesięcioma różnymi zabawami. Dotyczą one między innymi zawodów pływackich, pojedynków w mini-golfa, czy gonitw z udziałem innych zawodników. Cechą wspólną wszystkich mini-gier są łatwe do zrozumienia zasady. W rezultacie do zabawy można przystąpić praktycznie bez żadnego przygotowania.

Z myślą o sympatykach klasycznego Bombermana przygotowano z kolei bardzo rozbudowany tryb bitewny. Ogólne zasady nie zmieniły się w stosunku do pierwowzoru. Zajmujemy się więc strategicznym rozkładaniem bomb, tak aby nie tylko utorować sobie przejście, ale i pozbyć się uczestniczących w rozgrywce konkurentów. Wybieramy tu pomiędzy pięcioma różnymi wariantami zabawy, bawiąc się na 47 różnych planszach.

Producent przygotował też pełnoprawny multiplayer. Do zabawy może przystąpić maksymalnie czterech graczy. Oprawa wizualna opisywanej gry prezentuje typowy dla produkcji z tego gatunku poziom wykonania. Poruszamy się więc po częściowo trójwymiarowym środowisku. Na uwagę zasługuje fakt, iż kolejne mini-gry rozgrywane są w wielu różnych typach lokacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Gry podobne do Bomberman Land

Klasyfikacja PEGI Bomberman Land

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Bomberman w wersji dla Wii już za trzy dni w Japonii, a potem w krajach zachodnich
Bomberman w wersji dla Wii już za trzy dni w Japonii, a potem w krajach zachodnich

wiadomość5 marca 2007

O pierwszej grze dla konsoli Wii, należącej do cyklu przygód słynnego Bombermana, usłyszeliśmy podczas ubiegłorocznych targów E3 w Los Angeles. Jak dotąd firma Hudson Soft wspominała o swoim nowym dziele, noszącym nazwę Bomberman Land, wyłącznie w kontekście japońskim, ale właśnie dowiedzieliśmy się, że produkt pojawi się też w krajach zachodnich.

PSP
Wii