Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3
Okładka Zombeer (PC)

Zombeer

Zombeer to stworzona przez hiszpańskie studio deweloperskie Moonbite Games gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP), stanowiąca pastisz popularnych survival-horrorów. Gracz wciela się w rolę bohatera, który zainfekowany zostaje wirusem zmieniającym ludzi w zombie.

Akcji | FPP | survival horror | zombie | FPS | humorystyczne

Okładka Zombeer (PC)

data premiery gry:

22sty2014

PS3

30sty2015

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zombeer to nietuzinkowy pomysł ekipy deweloperskiej hiszpańskiego studia Moonbite Games, specjalizującego się głównie w animacjach 3D i aplikacjach adresowanych na platformy mobilne. Twórcy postanowili połączyć dwie ich zdaniem największe namiętności graczy - zabijanie zombie i picie piwa - w parodii gier z gatunku pierwszoosobowych survival-horrorów.

Akcja gry toczy się w bliskiej przyszłości. Główny bohater – K po mocno zakrapianej nocy budzi się w meksykańskim barze. Samotny i zdezorientowany orientuje się, że coś w jego otoczeniu nie gra. W rzeczywistości został zarażony wirusem przemieniającym ludzi w zombie. Przypadkowo odkrywa jednak, że proces transformacji w żywego trupa można zahamować regularnie spożywając spore ilości złocistego trunku.

Rozgrywka w Zombeer bazuje na klasycznych rozwiązaniach. Gracz śledzi wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby, a jego głównym zadaniem jest przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie i eksterminacja hord potworów. Twórcy pokusili się jednak o sporą dawkę czarnego humoru w fabule, bestiariuszu, a nawet arsenale dostępnych broni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zombeer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS3