Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Zeppelin: Giants of the Sky (PC)
OkładkaZeppelin: Giants of the Sky (PC)

Zeppelin: Giants of the Sky PC

Zeppelin: Giants of the Sky to dobry przykład na to, że gra ekonomiczna może skupić się nawet na najbardziej dziwnym temacie.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zeppelin: Giants of the Sky Premiera PC

11marca1994

producent: Ikarion wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Zeppelin: Giants of the Sky

Transport Tycoon

Detroit (1993)

Oldtimer

Zeppelin: Giants of the Sky to dobry przykład na to, że gra ekonomiczna może skupić się nawet na najbardziej dziwnym temacie. W produkcie niemieckiej firmy Ikarion Software przyjdzie nam bowiem stworzyć firmę transportową w oparciu o popularne w pierwszych latach XX wieku sterowce.

Pierwsze co rzuca się w oczy po uruchomieniu Zeppelin: Giants of the Sky to niekonwencjonalne podejście do oprawy wizualnej, w całości wykonanej w kolorze sepii. Jeśli dodamy do tego gustowne fotografie sprzed przeszło stu lat, gotyckie czcionki i muzykę stylizowaną na epokę międzywojenną to otrzymamy jedyny w swoim rodzaju produkt, który wygląda i brzmi tak, jakby faktycznie stworzono go na początku XX wieku. Na uwagę zwraca również czytelny, intuicyjny interfejs oraz prostota obsługi wszystkich elementów decydujących o zarządzaniu firmy. Do Zeppelin: Giants of the Sky można podejść niemal z marszu, mając nikłe pojęcie o grach ekonomicznych.

Wynalazek Ferdinanda von Zeppelina z 1900 roku jako środek transportu sprowadza się doskonale. Możemy za jego pomocą przewozić zarówno pasażerów jak i towary i to na olbrzymich odległościach. Ponadto gra oferuje możliwość projektowania i produkowania własnych sterowców, które z powodzeniem można sprzedawać na przetargach organizowanych przez rządy największych mocarstw lub osoby prywatne. Jeśli tradycyjne przeloty z miejsca na miejsca nam się znudzą, możemy opracować automatyczne linie komunikacyjne pomiędzy wybranymi miastami i pozwolić programowi zatroszczyć się o resztę. Oprócz nas, w wyścigu o miano najlepszego biznesmena rywalizują również inni przewoźnicy (sterowani przez komputer) lub drugi gracz, którego można przyłączyć do zmagań na początku rozgrywki. Gra umożliwia nawet zakup udziałów konkurencyjnej firmy, ale nigdy nie można objąć nad nią pełnej kontroli (w obrocie jest tylko 49% akcji).

Oprócz zarabiania pieniędzy w najczystszej formie, w grze napotkamy także inne wątki. Jednym z nich jest udział w specjalnie organizowanych zawodach, pozwalających bić rekordy prędkości i wysokości. Podczas podróży będziemy również spotykać tajemniczą kobietę o imieniu Rosanne, której adorowanie i zaciągnięcie do ołtarza jest jednym z głównych celów gry. Na wielbicieli realiów historycznych czeka cała masa wiadomości, prezentowanych w formie telegramów lub informacji prasowych. Dzięki zawarciu dużego ładunku wiedzy, nie tylko o sterowcach ale i ogólnej sytuacji geopolitycznej w tamtych czasach, Zeppelin: Giants of the Sky nie tylko bawi, ale i uczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Zeppelin: Giants of the Sky: 12+