Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Motor City (PC)
OkładkaMotor City (PC)

Oldtimer PC

Motor City

Motor City to gra ekonomiczna, w której gracz staje na czele firmy produkującej samochody.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oldtimer Premiera PC

11marca1994

producent: Max Design

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Motor City to gra ekonomiczna, w której gracz staje na czele firmy produkującej samochody. Począwszy od 1896 roku, kiedy to rozpoczyna się właściwa rozgrywka, Twoim zadaniem będzie nadzorować wszystkie elementy związane z tworzeniem aut, zakupem części a także sprzedażą gotowych modeli na europejskim rynku.

Na początku dysponujemy budynkiem administracyjnym i niewielkim magazynem. Tylko od nas zależeć będzie czy w najbliższej przyszłości wyrosną w okolicy fabryki samochodów. W przeciwieństwie do konkurencyjnego Detroit, Motor City oferuje pełną dowolność w kreowaniu zaplecza produkcyjnego, w zależności od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Oczywiście, same budynki nie wystarczą, trzeba będzie zatrudnić odpowiednią ilość pracowników, którzy podołają zwiększającej się wciąż produkcji. Gracz będzie musiał zadbać również o tworzenie podzespołów do samochodów, chyba że postawi na elementy pochodzące z innych zakładów i je kupi. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze część marketingowa, umożliwiająca np. wykupywanie reklam w poczytnych pismach czy organizowanie wystaw. Znamiennym jest fakt, że w Motor City oprócz typowej walki z konkurencją, trzeba będzie z nią także czasem współpracować. Oprócz aspektów typowo ekonomicznych, w produkcie firmy Max Design znajdziemy również elementy zręcznościowe. Gracz może podjąć się prób zarobienia dodatkowych pieniędzy poprzez udział w wyścigach samochodowych. Nie trzeba chyba dodawać, że jeździć będziemy wytworami własnej fabryki.

Motor City to niezmiernie ciekawy produkt, próbujący w jak najbardziej szczegółowy sposób uwzględnić wszystkie realia zarządzania firmą samochodową. Dodatkowym plusem gry jest bogata encyklopedia motoryzacji, w której zawarto wiele interesujących informacji dotyczących różnych, także pionierskich modeli aut.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Oldtimer: Odpowiednia dla każdego wieku.