Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Zenonia 4: Return of the Legend (iOS)
OkładkaZenonia 4: Return of the Legend (iOS)

Zenonia 4: Return of the Legend

Zenonia 4: Return of the Legend to RPG akcji, korzystające z modelu free-to-play. Gra przenosi nas do krainy fantasy, a rozgrywka koncentruje się na walce z hordami wrogów za pomocą mocno zręcznościowego systemu bitewnego. Poza kampanią dostępny jest także tryb multiplayer.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zenonia 4: Return of the Legend Premiera

22gru2011

iOS

10lut2012

AND

producent: Gamevil wydawca: Gamevil Strona oficjalna

Gry podobne do Zenonia 4: Return of the Legend

Final Fantasy IV

Secret of Mana (2010)

Wayward Souls

Zenonia 4: Return Of The Legend to wydane na platformę AND i iOS mobilne RPG akcji. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Gamevil, czyli autorzy poprzednich trzech części.

Fabuła

Akcja gry rozpoczyna się dziesięć lat po wydarzeniach z Zenonia 3, a głównym bohaterem jest protagonista pierwszej części, czyli wojownik imieniem Regret. Po tym jak poświęcił życie dla ratowania swojego przybranego syna został uwięziony w dziwnym świecie pomiędzy krainą śmiertelników a światem umarłych. Tam przez długi czas był karmiony iluzją, w której jako dziecko wiódł spokojny żywot w niewielkiej wiosce.

Ten sen na jawie dobiega końca wraz z przybyciem wersji Regreta pochodzącej z przyszłości. Wyznaje on, że został przywrócony do życia w celu pokonania lorda ciemności. Niestety, okazał się zbyt słaby i poniósł porażkę. Konając zużywa resztki sił do podróży w przeszłość, aby ostrzec swoją młodszą wersję i tym samym dać jej więcej czasu na przygotowanie się do konfrontacji.

Mechanika

W wydanym na system AND i iOS Zenonia 4: Return Of The Legend Regret jest jedyną grywalną postacią, ale za to rozpoczynając zabawę wybieramy dla niego jedną z czterech klas dysponujących unikalnymi stylami walki. Slayer korzysta z potężnego, ale ciężkiego i powolnego miecza, podczas gdy Blader stawia na słabe, ale za to szybkie dwa ostrza. Klasa Ranger koncentruje się na atakach z dystansu, a Druid dysponuje dużym wyborem zaklęć.

Gra podążą klasycznymi ścieżkami RPG-ów akcji w ich azjatyckim wydaniu. Akcję obserwujemy więc z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu sporych rozmiarów świata, wypełnianiu zadań oraz przede wszystkim walce z hordami nieprzyjaciół. System bitewny jest mocno zręcznościowy, oferując dopracowane sterowanie, szybką akcję i spory wybór ataków. Do tego każda klasa jest autentycznie inna, posiada własne drzewko rozwoju i wymaga stosowania odmiennych taktyk w starciach.

Wszystkim tym możemy bawić się w obszernej kampanii lub też spróbować sił w trybie multiplayer, oferującym potyczki PvP w wariantach jeden na jednego lub dwóch na dwóch.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Zenonia 4: Return of the Legend: 12+

Zenonia 4: Return of the Legend Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND