Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5SwitchPS4
Okładka Ys Memoire: The Oath in Felghana (Switch)
OkładkaYs Memoire: The Oath in Felghana (Switch)

Ys Memoire: The Oath in Felghana

Zremasterowana wersja gry RPG akcji pod tytułem Ys: The Oath in Felghana. W Ys Memoire: The Oath in Felghana wcielamy się w Adola Christina, który wraz ze swoim przyjacielem imieniem Dogi przemierza krainę Felghana, starając się przywrócić w niej dawny ład i porządek.

RPG | hack'and'slash | reedycje/remastery/remaki | RPG akcji | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ys Memoire: The Oath in Felghana Premiera

27kwi2023

Switch

23maj2024

PS4 PS5

producent: Nihon Falcom Corp wydawca: Nihon Falcom Corp

Gry podobne do Ys Memoire: The Oath in Felghana

Final Fantasy XV: Pocket Edition

Legend of Mana

Hammerwatch

Ys Memoire: The Oath in Felghana jest zremasterowaną wersją wydanej w 2005 roku gry RPG akcji pod tytułem Ys: The Oath in Felghana, która z kolei stanowiła remake wypuszczonego w 1989 roku Ys III: Wanderers From Ys. Produkcja została opracowana przez czuwającą nad rozwojem marki firmę Falcom.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Ys Memoire: The Oath in Felghana jest Adol Christin, który w towarzystwie swego przyjaciela – Dogiego – powraca do tytułowej Felghany, a dokładnie – do wioski Redmont. Jak się okazuje, pod ich nieobecność miejsce to zmieniło się nie do poznania. W całej krainie grasują potwory, zagrażający jej wulkan znów jest aktywny, a na domiar złego rządy twardej ręki sprawuje tu tyran. Adolowi i Dogiemu nie pozostaje nic innego, jak zabrać się do pracy, by przywrócić Felghanie jej dawną świetność.

Mechanika

W Ys Memoire: The Oath in Felghana akcję oglądamy z lotu ptaka. Przemierzając krainę i wykonując różnorodne misje, często bierzemy udział w starciach z przeciwnikami. Potyczki są dynamiczne, a w ich trakcie kluczem do sukcesu jest bycie w ciągłym ruchu, umiejętne korzystanie z ataków specjalnych i wyprowadzanie skutecznych kombosów. Oprócz szeregowych adwersarzy, na naszej drodze stają znacznie potężniejsi bossowie. W miarę postępów rozwijamy bohatera, a nowe zdolności pozwalają mu nie tylko stawiać czoła coraz większym wyzwaniom, lecz również dostawać się do miejsc, które wcześniej nie były dostępne.

Kwestie techniczne

Pracując nad Ys Memoire: The Oath in Felghana, twórcy pochylili się przede wszystkim nad warstwą audiowizualną. Udoskonalono oprawę graficzną, opracowano nowe portrety postaci, udźwiękowiono kwestie wypowiadane przez głównego bohatera, a także poprawiono jakość soundtracku, przy akompaniamencie którego toczą się nasze przygody. Ponadto gra pozwala nam zdecydować o szybkości postaci.

Ostatnia modyfikacja 27 kwietnia 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ys Memoire: The Oath in Felghana: Odpowiednia dla każdego wieku.

Switch
PS4
PS5