Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka You are Empty (PC)

You are Empty PC

You are Empty to pierwsza propozycja rosyjskiej firmy Digital Spray Studios, oparta o autorski, w pełni trójwymiarowy silnik DS2. Gra przenosi nas do dużego miasta, zlokalizowanego w Związku Radzieckim, zasiedlonego przez potwory powstałe w wyniku nieudanych eksperymentów.

Akcji | FPP | horror | strzelanki

PC Windows
Okładka You are Empty (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października2006

13kwietnia2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

You are Empty to pierwsza propozycja rosyjskiej firmy Digital Spray Studios, oparta o autorski, w pełni trójwymiarowy silnik DS2. Gra przenosi nas do dużego miasta, zlokalizowanego w Związku Radzieckim. Choć fabuła nawiązuje do sytuacji politycznej z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych jest to całkowicie alternatywna historia. Gracz wciela się w rolę zwykłego obywatela, cierpiącego katusze codziennego życia w totalitarnym reżimie. Miasto na pierwszy rzut oka wydaje się być całkiem normalne ale to tylko pozory. W rzeczywistości rząd przeprowadza w nim różnego rodzaju eksperymenty, unikatowe pod względem rozmachu, które mają doprowadzić do stworzenia super-żołnierzy, doskonałych komunistów. Oczywiście nadludzie mają za zadanie przyspieszyć ekspansję tego jedynego, słusznego reżimu na cały świat, ale jak to zwykle w tego typu historiach bywa, coś się nie udaje, eksperymenty wymyka się spod kontroli i zamiast super-ludzi spod rąk naukowców wychodzi horda potworów.

Akcja gry przedstawiona jest w perspektywie pierwszej osoby i generalnie, produkt ten można byłoby zaliczyć do gatunku klasycznych FPS-ów, gdyby nie duża ilość elementów przygodowych. Pod względem klimatu, program przypomina dobrze zrealizowany dreszczowiec, z interesującą intrygą, masą potworów wałęsających się tu i ówdzie oraz zagubionym w tym wszystkim głównym bohaterze, którego jedynym marzeniem jest przeżyć. Oprawa audiowizualna jest bardzo solidna, pozytywne wrażenie wywierają zwłaszcza stylizowane na epokę budynki oraz wszędobylski bród i ubóstwo otaczające domostwa zwykłych ludzi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 510 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do You are Empty

Klasyfikacja PEGI You are Empty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe You are Empty

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
You are Empty - recenzja gry
You are Empty - recenzja gry

Recenzja 7 maja 2007, 14:31

Okazuje się, że w czasie marszu przez kolejne dzielnice miasta spotykasz samych dziwnych osobników, a zdarzają się i tacy niekoniecznie do końca przypominający ludzi. Zaczyna kiełkować Ci w głowie podejrzenie, że jesteś jedynym w miarę normalnym osobnikiem na tym nienormalnym świecie. Spotkanie drobiu w mocno ponadnaturalnych rozmiarach utwierdza Cię w tym przekonaniu. Musiało się coś wydarzyć, ale strzępy informacji zawartych w wizjach niewiele wnoszą wiedzy w tej kwestii. Rzecz sprowadza się do tego, aby przeżyć, a jak się to powiedzie, spróbować wyjaśnić, co się stało, co poszło nie tak jak, powinno, że świat oszalał. Ściskając pistolet maszynowy PPSz wz. 1941, zwany popularnie pepeszą, ostrożnie wychylasz się zza węgła...