Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPCAND
Okładka XIII: Lost Identity (iOS)

XIII: Lost Identity

XIII: Lost Identity to gra przygodowa oparta na popularnym cyklu komiksów XIII autorstwa Jeana Van Hamme’a i Williama Vance’a. Wcielamy się w agenta o pseudonimie XIII, który zostaje wplątany w szpiegowską intrygę.

Przygodowe | point-and-click | szpiegowskie

Okładka XIII: Lost Identity (iOS)

data premiery gry:

16lis2011

iOS

18lis2011

PC

13gru2013

AND

XIII: Lost Identity to szpiegowska gra przygodowa, osadzona w uniwersum znanym z serii komiksów XIII, stworzonej przez belgijski duet artystów: Jeana Van Hamme’a i Williama Vance’a. Wcielamy się w niej w tytułowego agenta o numerze XIII, uwikłanego w pełną tajemnic i sprzecznych tropów konspirację. Tytuł nie stanowi kontynuacji strzelaniny XIII, wydanej w 2003 roku nakładem firmy Ubisoft, i w przeciwieństwie do niej jest klasyczną dwuwymiarową przygodówką.

Opowieść zawarta w XIII: Lost Identity kręci się wokół początków tajemniczej grupy The XX, która jak wieść niesie pociągała za sznurki najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii Stanów Zjednoczonych. W grze wcielamy się w głównego bohatera komiksu, agenta o kryptonimie XIII, i podejmujemy się rozwiązania skomplikowanej, politycznej intrygi.

Cała historia przedstawiona jest w formie statycznej gry przygodowej. Większość czasu spędzamy więc na rozwiązywaniu zagadek, rozmowie z napotkanymi postaciami i eksploracji kolejnych lokacji. Podczas rozgrywki odwiedzimy między innymi Nowy Jork i Waszyngton, ale opowieść zaprowadzi nas również w nieco bardziej egzotyczne rejony globu – takie jak Meksyk czy stolica Kuby, Hawana.

Oprawa XIII: Lost Identity została wykonana w klasycznym dla gatunku stylu, przypominającym nieco gry przygodowe dostępne na konsole przenośne. Dwuwymiarowe, w większości ręcznie rysowane lokacje, obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 1,2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe XIII: Lost Identity

12+

Wymagania sprzętowe XIII: Lost Identity

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6200 lub lepsza)
  • 120 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND