Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Bijatyki Xbox

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku bijatyki na platformę XBOX.

Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.

XBOX

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

bijatyki
Def Jam: Fight for NY
Def Jam: Fight for NY

Bijatyki 1 października 2004

D-Mod uciekł z więzienia. Ale to co zobaczył, nie zachwyciło go. Władzę podziemnego światka w Nowym Jorku przejął Crow. Nie można takich rzeczy dłużej tolerować. Wrestlingowe gwiazdy oraz muzycy hip-hopu znowu dadzą czadu...

Dead or Alive 3
Dead or Alive 3

Bijatyki 15 listopada 2001

Trzecia część jednej z najlepszych serii bijatyk tworzonych przez ekipę Team Ninja, twórców między innymi kultowego Ninja Gaiden.

Soulcalibur II
Soulcalibur II

Bijatyki 26 sierpnia 2003

Soulcalibur II jest drugą odsłoną cieszącej się dużą popularnością serii zręcznościowych bijatyk, która swoimi korzeniami sięga konsoli Sega DreamCast. Gracz kieruje poczynaniami jednego z herosów rywalizujących o tytułowy artefakt. Deweloperzy z firmy Namco przygotowali siedem trybów zabawy, bogatą kolekcję dostępnych broni i wyposażenia, a także mnóstwo bonusowych niespodzianek.

Fight Club
Fight Club

Bijatyki 16 listopada 2004

Gra na podstawie znanego filmu: Podziemny Krąg. Gracz musi walczyć w pojedynkach toczonych na śmierć i życie. Spory wachlarz ciosów, kopnięć, technik destrukcyjnych, w interaktywnym środowisku.

Dead or Alive Ultimate
Dead or Alive Ultimate

Bijatyki 1 stycznia 2004

Wspaniała seria bijatyk Dead or Alive, której bodajże największymi plusami jest wspaniała grafika i bardzo dobrze wyważony system walki, doczekała się kolejnej części z podtytułem Ultimate.

Mortal Kombat: Armageddon
Mortal Kombat: Armageddon

Bijatyki 16 października 2006

Mortal Kombat: Armageddon jest kolejną wirtualną bijatyką, należącą do bestsellerowego cyklu, rozwijanego od pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Zgodnie z modą, zapoczątkowaną wraz z premierą czwartej części „Śmiertelnej Walki” w 1997 roku, brutalne pojedynki odbywają się w całkowicie trójwymiarowym środowisku.

Bloody Roar Extreme
Bloody Roar Extreme

Bijatyki 27 maja 2003

Słynna trójwymiarowa bijatyka, tym razem w wydaniu na konsolę Xbox. Gra oferuje 16 grywalnych postaci, a także wiele różnych trybów zabawy, między innymi rozbudowane zawody drużynowe, czy też typowo zręcznościowy Arcade.

Guilty Gear X2 #Reload
Guilty Gear X2 #Reload

Bijatyki 14 września 2004

Kolejna odsłona serii Guilty Gear, cyklu dwuwymiarowych bijatyk popularnych wśród fanów tego typu rozrywki. Do rywalizacji staje 20 wojowników i wojowniczek. Guilty Gear X2 #Reload jest pierwszą bijatyką umożliwiającą rozgrywkę przez internet.

Marvel vs. Capcom 2
Marvel vs. Capcom 2

Bijatyki 19 listopada 2002

Bijatyki dwuwymiarowe to przeszłość. Co z tego jednak, skoro wielu graczy wciąż uważa je za najlepsze? Maja swój klimat – to trzeba im przyznać.

Capcom Fighting Jam
Capcom Fighting Jam

Bijatyki 14 czerwca 2005

Dwuwymiarowa bijatyka stworzona przez Capcom. Elementem odróżniającym tę pozycję od dziesiątek innych podobnych gier jest fakt, iż zawarto w niej dużą liczbę postaci pochodzących z kilku innych bijatyk wyżej wymienionego producenta.

King of Fighters: Maximum Impact - Maniax
King of Fighters: Maximum Impact - Maniax

Bijatyki 15 czerwca 2005

King of Fighters: Maximum Impact - Maniax to xboksowa wersja trójwymiarowego debiutu w serii efektownych bijatyk. Wcielamy się w jednego z dobrze nam znanych wojowników bądź wybieramy którąś z nowych postaci i walczymy w jednym z pięciu trybów.

Spikeout: Battle Street
Spikeout: Battle Street

Bijatyki 29 marca 2005

Spikeout: Battle Street należy do gatunku tzw. chodzonych bijatyk i jest konsolową konwersją gry z automatów o identycznej nazwie. Program oferuje przede wszystkim szybką, bezkompromisową rozrywkę oraz kompleksowy tryb gry wieloosobowej.

Street Fighter Anniversary Collection
Street Fighter Anniversary Collection

Bijatyki 29 października 2004

Street Fighter Anniversary Collection jest specjalnym zestawem, przygotowanym z okazji piętnastych urodzin jednej z najpopularniejszych serii wirtualnych bijatyk, znajdującej się pod skrzydłami dalekowschodniej korporacji Capcom. W skład omawianego pakietu wchodzą dwa zasadnicze elementy (tj. gry), uzupełniane przez ciekawy dodatek (pełnometrażowy film animowany z 1994 roku pt. Street Fighter II: The Animated Movie).

The King of Fighters NeoWave
The King of Fighters NeoWave

Bijatyki 18 kwietnia 2006

The King of Fighters jest serią dwuwymiarowych bijatyk, rozwijaną od 1994 roku. The King of Fighters NeoWave to pierwsza odsłona, przeniesiona z salonowych automatów bezpośrednio wyłącznie na nowoczesne konsole - PlayStation 2 i Xboxa.

X-Men: Next Dimension
X-Men: Next Dimension

Bijatyki 30 października 2002

Klasyczna bijatyka, w której do walk przystępują znane miłośnikom komiksów Mutanty. Gracz może wybierać pomiędzy czterema różnymi trybami zabawy. Na uwagę zasługuje również szczegółowa oprawa audiowizualna.

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects
Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects

Bijatyki 20 września 2005

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects to gra akcji, która powstała z inicjatywy koncernu Electronic Arts. Program opowiada o perypetiach nowej grupy super-bohaterów o nazwie The Imperfects („Niedoskonali”), którzy stają do walki przeciwko największym postaciom z komiksów firmy Marvel.

SVC Chaos: SNK vs. Capcom
SVC Chaos: SNK vs. Capcom

Bijatyki 7 października 2004

SVC Chaos: SNK vs. Capcom to nic innego jak dobra bijatyka 2D, która jest doskonałą alternatywą dla trójwymiarowych mordobić i posiada wspaniały klimat rodem z dawnych lat. Gra jest tzw. crossoverem, w którym autorzy dali nam możliwość kontroli nad postaciami z gier obydwu firm.

Samurai Shodown V
Samurai Shodown V

Bijatyki 27 stycznia 2006

Samurai Shodown V to sequel popularnej serii bijatyk, której początek sięga 1993 roku. Do dyspozycji oddano trzy tryby rozgrywki: fabularny, versus mode (walka z żywym przeciwnikiem) oraz practice (trening).

Capcom vs SNK 2: EO
Capcom vs SNK 2: EO

Bijatyki 11 lutego 2003

Klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, w której przejmujemy kontrolę nad zawodnikami reprezentującymi dwa słynne koncerny - Capcom oraz SNK. Gra posiada stopniowany poziom trudności, a także szeroki wachlarz trybów rozgrywki.

Tao Feng: Fist of the Lotus
Tao Feng: Fist of the Lotus

Bijatyki 18 marca 2003

Tao Feng: Fist of the Lotus to bijatyka 3D, stworzona przez jednego ze współtwórców kultowej serii Mortal Kombat (John Tobias) oraz części ludzi z teamu developerskiego, odpowiedzialnego za produkcję MK. Fabuła gry opowiada o walce dwóch chińskich sekt - odpowiednio w grze mamy do dyspozycji po sześć postaci z każdej.