Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOX
Okładka WWE WrestleMania 21 (XBOX)
OkładkaWWE WrestleMania 21 (XBOX)

WWE WrestleMania 21 XBOX

WWE WrestleMania 21 to kolejna gra podejmująca tematykę wrestlingu, sportu szczególnie popularnego w Stanach Zjednoczonych. Do wyboru mamy kilkudziesięciu prawdziwych wrestlerów, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stworzyć własną postać.

Sportowe | wrestling | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE WrestleMania 21 Premiera XBOX

20kwietnia2005

producent: Studio Gigante wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do WWE WrestleMania 21

WWE Raw

UFC: Tapout

The Warriors

WWE WrestleMania® 21 to kolejny tytuł podejmujący tematykę wrestlingu, „sportu walki” szczególnie popularnego w Stanach Zjednoczonych. Wydawcą gry jest koncern THQ, znany chociażby z serii WWE Raw. Zmienił się jednak producent, WrestleMania 21 powstała bowiem za sprawą Studio Gigante. Gra ukazała się wyłącznie na konsolę Microsoftu.

Podobnie jak w przypadku innych pozycji z tego gatunku, gracz może wybierać pomiędzy kilkudziesięcioma prawdziwymi wrestlerami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stworzyć własnego zawodnika od podstaw. Gracz musi ustalić szczegóły wyglądu takiego wrestlera, obdarzyć go odpowiednim zestawem ciosów, dobrać charakterystyczny kostium a także zadbać o „dodatkową otoczkę” – pseudonim czy formy prezentacji przed walką.

Kluczowy punkt programu stanowi rozbudowany tryb kariery, w którym w miarę kolejnych zwycięstw sterowana postać zdobywa nowe umiejętności czy też poznaje nieznane dotąd rodzaje ciosów. Sterowanie postaciami wrestlerów zostało w dużym stopniu uproszczone (kilka przycisków odpowiedzialnych za uderzenia czy rzuty). Warto również dodać, iż na potrzeby WrestleManii 21 przygotowany specjalny moduł, dzięki któremu można wyprowadzać skuteczne i jednocześnie efektowne kontry.

WWE WrestleMania 21 obsługuje Xbox Live. W pojedynkach sieciowych może brać udział maksymalnie czterech zawodników. Wrestlerzy mogą działać w kooperacji, dzieląc się na dwie przeciwne sobie drużyny. Autorzy gry zadbali oczywiście o odpowiednio szeroki wachlarz trybów zabawy. Gracze mogą na przykład walczyć o mistrzowskie pasy czy też brać udział w profesjonalnych turniejach. Oprawa wizualna gry prezentuje zbliżony poziom do innych tytułów z tego gatunku. Na uwagę zasługują okrzyki wrestlerów w wykonaniu największych sław tego sportu. Zadbano również o profesjonalny komentarz.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WWE WrestleMania 21

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

WWE WrestleMania 21 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live