Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Worms World Party Remastered (PC)
OkładkaWorms World Party Remastered (PC)

Worms World Party Remastered PC

Ulepszona edycja wydanej w 2001 roku gry Worms World Party. Rozgrywka nie różni się od oryginału, ale poprawiono grafikę, dodano steamowe osiągnięcia czy możliwość zapisywania stanu gry w chmurze.

Strategiczne | turowe | 2D | humorystyczne | elementy zręcznościowe | reedycje/remastery/remaki

Worms World Party Remastered Premiera PC

16lipca2015

producent: Team17 wydawca: Team17

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Worms World Party Remastered

Forts

Bombix

Reus

Worms World Party Remastered na platformę PC to ulepszona wersja wydanej w 2001 roku gry Worms World Party. Znane z oryginału studio Team17 zachowało mechanikę rozgrywki, ale wprowadziło szereg innych zmian. Największą jest poprawiona grafika w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. Ulepszono również udźwiękowienie oraz dodano kilka standardowych w dzisiejszych czasach funkcji – pełną obsługę padów, steamowych osiągnięcia i rankingi oraz zapisywanie stanów gry w chmurze.

Mechanika

Gra nie odbiega niczym od innych klasycznych odsłon serii Worms. Jest to dwuwymiarowa produkcja zręcznościowo-strategiczna, w której kierujemy grupą bojowych i uzbrojonych po zęby dżdżownic, walczących na niewielkich mapach z drużynami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję lub inną osobę. Poszczególne narzędzia mordu, w tym pistolety, strzelby, wyrzutnie rakiet i wiele innych, wymagają obierania odmiennej taktyki. Jedne nadają się do atakowania z niewielkiej odległości, inne posiadają automatycznie nakierowywane pociski itd. W związku z tym podczas kolejnych tur musimy przemieszczać się po mapie, zajmując strategiczne punkty, pozwalające łatwo zranić wroga oraz schować się przed jego atakiem. Jednak nigdzie nie można się czuć bezpiecznie, gdyż mapy są zniszczalne; na domiar złego są to wyspy otoczone wodą, a wpadnięcie do niej oznacza śmierć robaka. W związku z tym gracze nie muszą zadawać bezpośrednich obrażeń, ale mogą np. rzucić granatem tuż obok stojącego przy przepaści przeciwnika, by siła uderzenia zrzuciła go z planszy. Możliwości prowadzenia walki jest bardzo dużo, więc dokładne poznanie wszystkich niuansów zajmuje sporo czasu. Worms World Party Remastered jednocześnie jest bardzo przystępne i może się sprawdzać nawet jako imprezowy tytuł.

Tryby gry

Worms World Party Remastered najlepiej sprawdza się w multiplayerze (lokalny i online), w którym maksymalnie może bawić się nawet sześć osób naraz. Oprócz rywalizacji da się też współpracować z innymi osobami, wykonując ponad dwadzieścia przygotowanych przez deweloperów misji. Ponadto wśród udostępnionych trybów znajduje się m.in. Trening, Próba czasowa czy Deathmatch z SI o stale rosnącym poziomie trudności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Wymagania wiekowe Worms World Party Remastered: 12+