Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka World of Final Fantasy: Meli Melo (AND)

World of Final Fantasy: Meli Melo

Prosta gra RPG, oparta na World of Final Fantasy znanym z konsol i komputerów. Gracze trafiają do fantastycznej krainy Valgallan, gdzie czeka na nich niezliczona ilość starć z przeciwnikami.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | multiplayer | kooperacja

Gra przestała działać 13 grudnia 2018

Okładka World of Final Fantasy: Meli Melo (AND)

data premiery gry:

11gru2017

iOS

12gru2017

AND

World of Final Fantasy: Meli Melo to spin-off gry World of Final Fantasy. Pieczę nad tym tytułem sprawowało wewnętrzne studio firmy Square Enix. Produkcja trafiła między innymi na mobilny system AND i iOS, a powstawała pod czujnym okiem Shinjiego Hashimoto i Hirokiego Chiby. Mowa o producencie wykonawczym i scenarzyście, którzy odpowiadali za kształt oryginalnego World of Final Fantasy, znanego z pecetów i konsol.

Fabuła

World of Final Fantasy: Meli Melo zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy Valgallan, zamieszkałej przez tak zwanych Lilikins oraz legendarne istoty znane jako Mirages. Kontynent jest podzielony na pięć części stanowiących źródła poszczególnych żywiołów, których strzegą tak zwane Guardian Beasts. Mieszkańcy mogą natomiast liczyć na opiekę Świętego Kryształu (ang. Holy Crystal), zapewniającego im bezpieczeństwo.

Trwająca tysiąc lat sielanka zostaje przerwana w momencie, kiedy Król Cecil przepada bez wieści, pochłonięty przez ciemność na oczach poddanych. W tym momencie do akcji wkracza gracz, którego zadaniem jest uratowanie świata przed nadciągającym niebezpieczeństwem.

Mechanika

Głównym elementem rozgrywki w wydanym na mobilnym systemie AND i iOS World of Final Fantasy: Meli Melo są potyczki z przeciwnikami. W grze nie brakuje motywu oswajania wyżej wspomnianych Mirages – opiekujemy się nimi w specjalnym ogrodzie i stopniowo zwiększamy ich potencjał bojowy. Owe istoty wykorzystujemy w starciach z adwersarzami, stawiając je jedną na drugiej, by w ten sposób otrzymać dostęp do specjalnych ataków; tak skonstruowana „wieża” może składać się z maksymalnie sześciu małych istot, czterech średnich lub dwóch dużych. Od czasu do czasu na polu bitwy pojawiają się również bohaterowie wcześniejszych odsłon cyklu Final Fantasy, którzy wspierają nas w walce.

Tryby gry

W World of Final Fantasy: Meli Melo można z powodzeniem grać w pojedynkę. Tytuł pozwala jednak także na zabawę w towarzystwie innych graczy, w ramach trybu współpracy.

Kwestie techniczne

Podobnie jak oryginalne World of Final Fantasy, produkcja wydana na urządzenia mobilne cieszy oczy za sprawą kolorowej oprawy graficznej, nawiązującej pod względem stylistyki do pierwszych odsłon cyklu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do World of Final Fantasy: Meli Melo

Wymagania wiekowe World of Final Fantasy: Meli Melo

12+

AND
iOS