Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka World Karate Championship (PC)
OkładkaWorld Karate Championship (PC)

World Karate Championship PC

World Karate Championship to gra zręcznościowa, za której powstanie odpowiada studio System 3 Software. Pierwotnie program ten ukazał się wyłącznie w Europie pod nazwą International Karate.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Karate Championship Premiera PC

11maja1986

producent: System 3 wydawca: Epyx

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do World Karate Championship

International Karate

Budokan: The Martial Spirit

Double Dragon

World Karate Championship to gra zręcznościowa, za której powstanie odpowiada studio System 3 Software. Pierwotnie program ten ukazał się wyłącznie w Europie pod nazwą International Karate. Po dużym sukcesie komercyjnym tej produkcji, ówczesny „gigant” przemysłu rozrywkowego – firma Epyx Inc. – zdecydował się wydać pierwowzór w Stanach Zjednoczonych, tyle, że pod innym tytułem. Operacja zakończyła się całkowitym sukcesem. World Karate Championship to pierwsza gra rodem z Wielkiej Brytanii, której udało się dotrzeć na szczyt amerykańskiej listy Billboard.

Wydawałoby się, żew związku z decyzją o wydaniu gry na rynku amerykańskim (i to w kilka miesięcy po sukcesie International Karate), producent zdecyduje się na znaczne rozwinięcie idei zawartych w pierwowzorze. Stało się wręcz odwrotnie, dzięki czemu World Karate Championship jest grą uboższą od swego pamiętnej poprzedniczki. Autorzy zaimplementowali w programiejedynie dwie areny zmagań. Zawodnicy mogą więc toczyć pojedynki w Australii lub w Egipcie.

W World Karate Championship gracz wciela się w rolę początkującego karateki, którego zadaniem jest pokonanie lepiej utytułowanych konkurentów w serii krótkich, trzydziestosekundowych pojedynków. W trakcie potyczki możemy zadawać różne ciosy, składające się z kilku kopnięć oraz uderzeń pięścią. W zależności od tego jak skuteczni jesteśmy na polu bitwy, sędzia przyznaje nam określoną ilość punktów. Cała zabawa sprowadza się do tego, aby w chwili zakończenia walki, mieć lepszy wynik od przeciwnika. Pojedynek można również skończyć przed czasem, uzyskując maksymalną liczbę punktów.

Gra charakteryzuje się przyzwoitą oprawą wizualną, która nie ustępuje wiele konwersjom na inne platformy sprzętowe (Apple II oraz Commodore 64). Najważniejszą jej cechą są szybkie i dynamiczne pojedynki (tempo można regulować w menu), spora liczba ciosów oraz możliwość rzucenia wyzwania koledze lub koleżance, którzy stoczą z nami walkę na śmierć i życie przy jednym komputerze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe World Karate Championship: Odpowiednia dla każdego wieku.