Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Budokan: The Martial Spirit (PC)
OkładkaBudokan: The Martial Spirit (PC)

Budokan: The Martial Spirit PC

Budokan: The Martial Spirit to niezwykle udane mordobicie, w którym wcielisz się w rolę początkującego studenta, pragnącego zgłębić tajniki jednej z czterech sztuk walki (Nunchaku, Bo, Kendo oraz Karate).

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Budokan: The Martial Spirit Premiera PC

30marca1989

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Budokan: The Martial Spirit

Mortal Kombat (1993)

International Karate

World Karate Championship

Budokan: The Martial Spirit to niezwykle udane mordobicie, w którym wcielisz się w rolę początkującego studenta, pragnącego zgłębić tajniki jednej z czterech sztuk walki (Nunchaku, Bo, Kendo oraz Karate).

Głównym celem gry jest wzięcie udziału w tytułowym turnieju, w którym należy pokonać kilkunastu, zróżnicowanych przeciwników. Zanim to jednak nastąpi, gracz musi solidnie poćwiczyć. Oponenci są bowiem bardzo wymagający i bez prawidłowej koordynacji ruchów, nie ma co marzyć o zwycięstwie we właściwych zawodach. Trenujemy udając się do odpowiedniego Dojo. Tam, pod okiem mistrza możemy poćwiczyć podstawowe ruchy, by później wykorzystać je w sparingowym pojedynku (Kumite). Nasz bohater opisany jest za pomocą dwóch współczynników. Pierwszy z nich to wytrzymałość, która zmniejsza się po każdym otrzymanym ciosie, wskutek poruszania się i zadawania uderzeń przeciwnikowi. Drugi rodzaj energii to tzw. Ki – wschodni ekwiwalent mana, zwiększany podczas medytacji. Im większe Ki, tym lepsze obrażenia zadasz oponentowi. Gromadzenie tej energii nie jest co prawda konieczne do zwycięstwa, ale bez wątpienia znacznie je ułatwia. Po zakończonym sparingu, Twój mistrz powie Ci, w którym elemencie walki jesteś dobry a co pasuje jeszcze podszkolić. Gdy wszystkie sztuki walki nie będą miały już przed Tobą żadnych tajemnic, możesz udać się do największego Dojo, aby wziąć udział we właściwym turnieju o nazwie Budokan. Program oferuje tu pełną dowolność gdyż możemy skorzystać z każdego stylu, niezależnie od tego co prezentuje przeciwnik. Jeśli więc jesteś dobry np. w Kendo, możesz złoić skórę rywalowi stosującemu Karate bez większych konsekwencji. Ogranicza Cię tylko narzucony odgórnie limit – każdy ze stylów można wykorzystać najwyżej cztery razy.

Choć Budokan na pierwszy rzut oka nie odbiega od innych gier tego typu, może pozytywnie zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych zwolenników klasycznych mordobić. Duża ilość opcji treningowych, turniej w którym za każdym razem można stosować inne techniki walki a także obowiązkowa dla gatunku opcja zabawy dla dwóch graczy, czynią z produktu Electronic Arts solidną porcję rozrywki. Na uwagę zasługuje również wyśmienita oprawa audiowizualna, z dopieszczoną jak na ówczesne możliwości techniczne grafiką oraz utrzymaną w orientalnym klimacie muzyką.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Budokan: The Martial Spirit: Odpowiednia dla każdego wieku.