Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Wizards of Waverly Place (NDS)

Wizards of Waverly Place NDS

Prosta gra zręcznościowa bazująca na popularnym serialu Disneya. Wcielamy się w postać młodej czarodziejki o imieniu Alex, pomagając jej w rozwijaniu magicznych zdolności.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Wizards of Waverly Place (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

28sierpnia2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wizards of Waverly Place to niezbyt wymagająca gra akcji, którą opracowano z myślą o nastoletnich użytkowniczkach konsoli Nintendo DS. Całość bazuje na popularnym młodzieżowym serialu Disneya pod tym samym tytułem, polskim widzom znanemu jako Czarodzieje z Waverly Place.

Fabuła gry przenosi nas do Nowego Jorku, gdzie poznajemy dalsze losy głównej bohaterki serialu – Alex Russo. Nastoletnia dziewczyna stopniowo nabywa magiczne zdolności, a my pomagamy jej w ich ujarzmieniu. Oprócz Alex w określonych momentach rozgrywki możemy także pokierować dwoma innymi postaciami: Justinem (starszym bratem Alex) oraz Maxem (najmłodszym dzieckiem z rodzeństwa). Sporą atrakcją dla fanów serialu może być także to, że w trakcie zabawy odwiedzamy wiele lokacji znanych z telewizyjnej produkcji, m.in. prowadzony przez rodzinę sklep, norę czarodziejów czy mieszkanie rodzeństwa Russo.

Właściwa rozgrywka składa się w głównej mierze z szeregu prostych mini-gier zręcznościowych. Zaliczanie wyzwań odblokowuje nam dostęp do kolejnych czarów, dzięki czemu możemy rozwiązywać stawiane przed nimi zadania. Lista dostępnych zaklęć obejmuje między innymi czary pozwalające na zamrażanie przedmiotów, zmniejszanie ich rozmiarów czy przemieszczanie obiektów w przestrzeni.

W Wizards of Waverly Place nie zabrakło trybu multiplayer, który jest zintegrowany z usługą o nazwie DGamer. Narzędzie to pozwala na wymienianie się z innymi graczami elementami ubioru postaci i bonusowymi przedmiotami, a także na prowadzenie rozmów z wykorzystaniem wbudowanej opcji czatu.

Opisywany produkt kładzie bardzo duży nacisk na współpracę z ekranem dotykowym konsoli Nintendo DS. Rysując rysikiem wzory przywołujemy określone czary, a klikając na elementach otoczenia wchodzimy z nimi w różne interakcje. Oprawa wizualna Wizards of Waverly Place jest stosunkowo uproszczona, prezentując jednak zbliżony poziom wykonania do innych tytułów bazujących na serialach z wytwórni Disneya.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Klasyfikacja PEGI Wizards of Waverly Place

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.